NABÓR 2013: Zostań żołnierzem PB!

helghast_recruitment_by_ajmccoy612-d389uxm

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi członków ekipy ParanormalBooks.pl, to właśnie ruszyła rekrutacja na redaktorów! Oto stanowiska na które prowadzimy nabór:

1. Recenzent – chcesz podzielić się swoją opinią na  temat książek z innymi? Prowadzisz bloga z recenzjami bądź chomikujesz swoje teksty w szufladzie? Zgłoś się! Pytania i formularz zgłoszeniowy należy przesyłać na: blog.paranormalbooks@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy: pobierz
Ankieta zgłoszeniowa: pobierz
Wymagania: pobierz

 

2. Copywriter lifestylowy – chcesz spróbować swoich sił w pisaniu krótkich tekstów dotyczących książek? Prowadzisz bloga i chcesz zasmakować swoich sił w nowym obszarze? Masz lekkie pióro i lubisz dzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zgłoś się! Pytania i formularz zgłoszeniowy należy przesyłać na: blog.paranormalbooks@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy: pobierz
Ankieta zgłoszeniowa: pobierz
Wymagania: pobierz
Przykład: 1 2 3

 

3. Copywriter– chcesz spróbować swoich sił w pisaniu krótkich tekstów informacyjnych? Jesteś istnym pożeraczem książek i na bieżąco czytasz najnowsze książki z gatunku Young Adult? Jesteś jak książkowa wyszukiwarka, która zawsze coś ciekawego potrafi polecić znajomym?  Zgłoś się! Pytania i formularz zgłoszeniowy należy przesyłać na: blog.paranormalbooks@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy: pobierz
Ankieta zgłoszeniowa: pobierz
Wymagania: pobierz
Przykład: 1 2 3

 

Odpowiedzi na często zadawane pytania:

1. Czy aby zostać copywriterem trzeba mieć jakieś doświadczenie?

Nie. Zapewniamy szkolenie z podstaw tworzenia tekstów internetowych, jak i szkolenie w zakresie poruszania się po aplikacji WordPress, której znajomość jest niezbędna do publikowania postów. Wymagamy jedynie dobrej znajomości gramatyki polskiej (ale dla osób czytających, to  żaden problem ;]).

2.Czy książki do zrecenzowania zostaną z góry narzucone przez administrację PB, czy można samemu wybierać powieści? Czy trzeba samemu kupować książki do recenzji?

Nie narzucamy książek do recenzji i pisanie dla nas nie wiąże się z żadnymi pieniężnymi kosztami. Lektury zostają dostarczone do recenzenta, nie musi on ich kupować na własny rachunek. Jeśli ktoś nie chce danej pozycji, nie dostaje jej. Nie wciskamy książek, po to by osoba recenzująca musiała się męczyć, napisać 'ciężki’ tekst i koniec końców wystawić negatywną ocenę.

3. Ile nowych osób planujecie przyjąć do ekipy?

Nie wiemy. Wszystko zależy od 'jakości’ zgłoszeń. Jeśli będzie dużo ciekawych osobowości, to oczywiście będzie mnogo nowych żołnierzy PB.

4. Co należy do obowiązków copywritera?

Jeśli chodzi o zwykłego copywritera, jego zadaniem (m.in) będzie pisanie postów do działu 'Świat’ (przykład), czy tworzenie zestawień polecanych książek do Like, Try, Why. Zadaniem copywritera lifestylowego, będzie tworzenie krótkich tekstów typu: W realu: Czyli w tym tygodniu wyszło…, Najbardziej wyczekiwane filmowe adaptacje powieści w 2013, czy pisanie krótkich artykułów do książkowych gadżetów, relacji z ważnych książkowych wydarzeń. Osobom na stanowisku copywritera, zapewniamy niezbędne materiały do pracy (książki do artykułów, gadżety książkowe, wejściówki na targi książki, bilety na ekranizacje książek itp.).

5. Jeśli mam 16 lat rocznikowo, to czy mogę brać udział w naborze na recenzenta?

Tak.

6. Czy mogę nadesłać recenzje już gdzieś opublikowane?

Tak.