Świat: Jon M. Chu reżyserem 'Dobranych’ Ally Condi?

dob

Jon Chu, który ostatnio reżyserował “GI Joe: Odwet”, jest w trakcie rozmów odnośnie zostania reżyserem adaptacji książki „Dobrani”, do której prawa zakupił Disney.

Zgodnie z tym, co podaje The Hollywood Reporter, Jon Chu obecnie negocjuje reżyserię dystopijnej książki.  „Dobranych” pierwotnie reżyserować miał David Slade („Saga Zmierzch: Zaćmienie”), jednak nic z tego nie wyszło.  Najnowsza praca Jon’a Chu to film akcji „GJ Joe: Odwet”, ale innymi jego filmami są: „Step up 2” czy film biograficzny o Justinie Bieberze „Never say never”.

 Scenariusz został napisany przez Michelle i Kieran Mulroney, którzy napisali także scenariusz do filmu „Sherlock Holmes: Gra cieni”. Film produkują Adam Shankman i Jennifer Gibgot – właściciele wytwórni Offspring Entertainment.

Akcja filmu jest osadzona w przyszłości, gdzie ludziom mówi się co mają czytać, co mają oglądać, w co mają wierzyć i kogo mają kochać. Historia koncentruje się na młodej kobiecie, która odrzuca zaaranżowany romans i wybiera własną drogę. Pomysł na „Dobranych” pojawił się w 2008roku, kiedy mąż autorki – Allie Condie – zadał jej pytanie „Co by było, gdyby ktoś napisał idealny algorytm do rządzenia ludźmi, a rząd wykorzystałby go do decydowania, kogo masz poślubić i kiedy itd.?”