Nie przegap i przeczytaj pierwszy rozdział ‘Gwiazd naszych wina’ Johna Greena — EXCLUSIVE

Gwiazd Naszych WinKsiążka,  która zmiażdżyła konkurencję w Goodreads Choice Awards 2012. 

Autor roku wg „Entertainment Weekly”, który swoją najnowszą powieścią wywołał istną burzę zachwytu i łez wśród amerykańskich młodych czytelników.

Dziś razem z wydawnictwem Bukowy Las, przedstawiamy Wam pierwszy rozdział powieści roku 2012 wg „Time” –  „Gwiazd naszych wina” od Johna Greena.  Polska premiera książki już 6 lutego 2013!

Hazel ma szesnaście lat, a jednym z nieodłącznych elementów jej życia jest aparat tlenowy imieniem Philip. Odkąd trzy lata temu zachorowała na raka, nie chodzi do szkoły, spędzając dni głównie na czytaniu (zwłaszcza ukochanej książki) i oglądaniu „America’s Next Top Model”. Jednak gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje Augustusa, w jej życiu następuje zwrot o 180 stopni. Czeka ją podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

Gwiazd naszych wina Johna Greena jest wnikliwa i odważna, zabawna i ironiczna. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.