W realu: Droga do piekła – czyli w tym tygodniu wyszło…

Dni_krwidorawilkblasktouchDługa Ziemia_okładkaaiwbezlitosneokladka

 Drugi tydzień stycznia zafundował nam, aż 8 smakowitych nowości książkowych, które są balsamem dla duszy po grudniowych pustkach – tak grudzień był godny pożałowania i obfitował tylko w jedną jedyną nowość z YoungAdult. Za to dziś buszując w księgarniach zafundujemy sobie istną drogę do piekła. Dlaczego akurat do przybytku trwogi i ostrej jazdy?

We wtorek odbyła się oficjalna premiera „Dni krwi i światła gwiazd”, czyli druga cześć całkiem smakowitej 'Córki dymu i kości’. Niestety, kontynuacja dzieła różowowłosej Laini Taylor u nie jednego wywoła obrzydzenie, bo tak szpetnej okładki w dopiero rozpoczynającym się roku długo nikt nie pobije. Fanom Karou, nie pozostaje nic innego jak zapiąć pasy i albo w rekordowym tempie przeczytać 'Dni krwi i światła gwiazd’ i dłużej niż, to konieczne nie drażnić swoich zmysłów estetycznych albo wraz z napadem wstrętu pozbawić książkę okładki i smażyć się w piekle, za tak karygodny czyn.

W środę Fabryka Słów zwolniła ze smyczy Dorę Wilk, która podobnież w drugiej cześć swych przygód przyciąga jeszcze więcej kłopotów, wariatów i męskich spojrzeń. I tak z radykalną (jak najbardziej na tak) zmianą koncepcji okładki dla serii, do księgarń wdarli się „Bogowie muszą być szaleni” Anety Jadowskiej, którą okrzyknięto Polską Patricią Briggs. Więc jak głosi okładka: Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell!

Także w środę na stoły w Empiku najechali Gwiezdni wędrowcy, czyli bohaterowie książki Amy Kathleen Ryan „Blask”, która jako druga po „W otchłani” Beth Revis, zasili szereg młodzieżowych love story dostępnych w Polsce, gdzie akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej.

Ponadto w tym tygodniu swą oficjalną premierę miały książki: „Brainman” od Dominika Rettingera, „Pretty Little Liars 10: Bezlitosne”, „Anioły i wampiry” od Kerrelyn Sparks, „Długa Ziemia” od Pratchetta i Baxtera, „Dotyk”* od J. Accardo.
 
________________________________________________________
*Książka do kupienia na stronie wydawnictwa ( w Empiku od 7 lutego)