Debiut & fragment: Cień duszy – Janusz Starzyk

okładka[box_light]Cień duszy
Janusz Starzyk
Data wydania: 28.12.12
Wydawca: My Book
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 39 zł
Cena e-booka: 15 zł
Książka do kupienia na: www.mybook.pl[/box_light]

 

Spokojne dotąd życie rasy Shoaru zostaje niespodziewanie zakłócone nadejściem niszczycielskiej siły, zwanej Czarnym Morzem, zostawiającej za sobą wyschniętą, martwą ziemię i ginące z braku pożywienia zwierzęta. Mieszkańcom królestwa Yovar grozi śmierć – jeśli nie z głodu, to z rąk otaczającego polis upiornego wojska, złożonego z ożywionych trupów.

Ani żołnierze Yovaru, ani nawet szamani wspomagani przez żywioły nie są w stanie w nieskończoność powstrzymywać wroga, który zdaje się mieć nieograniczone możliwości regeneracji. Młody wódz Etheryon, w którym pokładano największe nadzieje, ginie już w pierwszym starciu.

Ginie – lecz nie umiera. Jego dusza pozostaje zawieszona gdzieś między życiem a śmiercią, w osobliwym świecie pełnym zjaw i tajemniczych artefaktów. W tym właśnie miejscu Etheryon ma szansę znaleźć rozwiązanie zagadki: czym jest Czarne Morze, do czego dąży i jaka siła nim kieruje. Niebawem okazuje się, że na szczęście w tym koszmarnym miejscu nie jest sam, lecz może liczyć na wsparcie nieco zgryźliwego, ale zawsze służącego dobrą radą i pomocą upiora Vyrthuma.
Czy opiekująca się ciałem zabitego wodza, szamanka Raiva oraz improwizująca defensywa miasta pod wodzą olbrzymiego Ingvara, przetrwa wystarczająco długo, by Etheryon odnalazł prawdziwy cel swej tajemniczej podróży?

FRAGMENT: