Świat: 10 najlepiej sprzedających się książek na Amazonie w 2012 roku

*

W piątek Amazon przedstawił listę najlepiej sprzedających się książek w roku 2012. Na liście znajdują się trochę interesujących niespodzianek, ale nie jest nią przynajmniej trylogia „Fifty Shades”, która znalazła się na samym szczycie.

„Fifty Shades Freed”, trzecia książka erotycznej trylogii pióra E.L. James, która w oryginale był fan pikiem „Zmierzchu”, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. „To był naprawdę rok złego chłopca-bilionera w romansie – czytelnicy Amazona po prostu nie mogli się nacieszyć tym gatunkiem” powiedziała Sara Nelson, dyrektor wydawniczy do spraw książek i Kindle na Amazon.com. Pierwsze dwie książki z trylogii sprzedały się równie dobrze, o ile nie lepiej niż ostatnia, jednak ich data wydania (2011) zapobiega włączeniu ich w listę. Mimo tego, udało im się załapać, ponieważ komplet książek zajął miejsce trzecie.

Warto też wspomnieć, że nowa książka J.K. Rowling „The Casual Vacancy” nie znalazła się w rankingu w pierwszej dziesiątce. Te dwie listy opublikowane przez Amazon podkreślają bestsellery ogólnie, a także bestsellery książek dla dzieci i młodzieży, którą znajdziecie poniżej.

Fani Rick’a Riordan’a będą zadowoleni widząc, że „Znak Ateny” jest najlepiej sprzedającą się książką dziecięco-młodzieżową tego roku, a została wydana w październiku. „Niezgodna” Veronici Roth znalazła się na miejscu trzecim, a „Wina naszych gwiazd” John’a Green’a na miejscu piątym. „Miasto zagubionych dusz” Cassandry Clare zajęło miejsce 6.

10 najlepiej sprzedających się książek w kategorii Kids & Teens:

1. “Znak Ateny. Tom III serii Olimpijscy herosi” by Rick Riordan

2. “The Third Wheel (Diary of a Wimpy Kid, Book 7)” by Jeff Kinney

3. “Zbuntowana (Niezgodna)” by Veronica Roth

4. “Cień węża. Tom III serii Kroniki Rodu Kane” by Rick Riordan

5. “Gwiazd naszych wina” by John Green

6. “Miasto zagubionych dusz (Dary Anioła)” by Cassandra Clare

7. “While it Lasts” by Abbi Glines

8. “Droga Dziewiątego (Dziedzictwa Lorien, tom 3)” by Pittacus Lore

9. “Wonder” by R. J. Palacio

10. “Nevermore: The Final Maximum Ride Adventure (Book 8)” by James Patterson

___________________
Amazon.com – na wiki