Świat: 'Monument 14′ – kolejna powieść dystopijna z zapowiedzią ekranizacji

Prawie codziennie są zakupywane prawa do powieści Young Adult i ich  adaptacji. Dziś taką szansę dostała książka Monument 14 autorstwa Emmy Laybourne, którą ma przenieść na ekrany Brad Peyton.

Projekt ten jest współpracą pomiędzy Reel FX i Strange Weather, którzy ostatnio ukończyli Cirque du Soleil: World’s Away. Monument 14 jest powieścią dystopijną osadzoną w czasach podczas i po apokalipsie. Grupa nastolatków zostaje uwięziona w supermarkecie Wal-mart, i doświadcza wszystkich nastoletnich lęków próbując przetrwać koniec świata. Humor przypomina John’a Hughes’a podczas gdy postapokaliptyczne elementy są klasycznie standardowe.

Brad Peyton, którego najnowsze dzieło to Podróż na tajemniczą wyspę, tworzy adaptację i reżyseruje projekt. Zgodnie z tym, co podaje Deadline.com Peyton powiedział „Jak tylko przeczytałem pierwszy rozdział, wiedziałem, że będę chciał stworzyć ten film. To naprawdę świetny koncept a te dzieciaki są moim zdaniem bardzo realne. Całe doświadczenie przeżycia końca świata jest ekscytujące na tyle, żeby spróbować uchwycić je w filmie, w szczególności z tak oryginalnego punktu widzenia.”.

Aron Warner ze Strange Weather czuje, że Peyton jest idealnym człowiekiem do wykonania tej roboty. „On instynktownie wie jak zrównoważyć kameralne i epickie elementy, żeby uczynić ten projekt unikalnym.”.

Każde studio szuka kolejnych Igrzysk Śmierci, czy Monument 14 temu podoła? Premiera drugiej książki trylogii „Monument 14: Sky on Fire” w USA, jest zaplanowana na czerwiec 2013.