Świat: ‘Beautiful Bastard’ – kolejny fanfik ‘Zmierzchu’ szykuje się na podój list bestsellerów

***

EW.com opublikowało okładkę do 'Beaufitul Bastard’, czyli najnowszej zapowiadanej powieści opartej na fanfiku 'Zmierzchu’, po której spodziewa się  powtórki sukcesu ’50 twarzy Greya’.

 'Beautiful Bastard’, znany wcześniej jako 'The Office’ zostanie wydany za oceanem w lutym. Akcja powieści koncentruje się na 'inteligentnej’ stażystce Chloe Mills i jej miłosnej/nienawistnej relacji z jej ekscytującym szefem Bennett’em Ryan’em.

Po raz pierwszy powieść pojawiła się online w roku 2009, ale została szybko zdjęta przez autorkę Christinę Hobbs, po tym, gdy opinie okazały się zbyt przytłaczające. W 2010, zaczęła realizować projekty z jej koleżanką od pisania fanfików– Lauren Billings, i we dwie poprawiły 'The Office’ pod pseudonimem Christina Lauren, ostatecznie tworząc dwie książki: Beautiful Bastard i jej sequel Beautiful Stranger.

__________________________________________________________________________________
Fan fiction (czasem używany skrót: ff) – tworzenie przez fanów (a niekiedy, przeciwnie, krytyków) istniejącego filmu, książki, serii komiksowej itp. opowiadań (zwanych fanfikami) nawiązujących do danego utworu, dotyczących dziejów postaci w wybranym przez autora czasie. [źródło: wikipedia]