Świat: MTV szykuje kolejną ekranizację powieści YA

Stacja MTV szykuje kolejny serial na podstawie powieści Young Adult . Tym razem będzie to książa autorstwa Gwendy Bond pt. „Blackwood”.

Przypominamy, że w październiku Hollywood Reporter doniosło o planach przeniesienia przez MTV na ekrany TV książki ’Unraveling’, autorstwa Elizabeth Norris.

O książce:

Na Roanoke Island, legenda o 114 ludziach, którzy tajemniczo zniknęli z Lost Colony setki lat temu jest tylko dramatyczną opowieścią dla turystów, historią, którą opowiadają ludzie. Ale kiedy wyspa stawia czoła nagłemu zniknięciu 114 ludzi teraz, nieoczekiwana para 17-latków może okazać się jedyną nadzieją do sprowadzenia ich z powrotem.

Miranda, dziewczyna-odmieniec, z najbardziej zniesławionej rodziny na wyspie, i Phillips, wygnany nastoletni kryminalista, który słyszy głosy umarłych, muszą unikać każdego, poczynając od agentów federalnych na alchemikach kończąc, pracując razem, aby odkryć sekrety nowej Lost Colony. Jedyne czego nie mogą unikać, to siebie nawzajem.

Blackwood jest mroczną i dowcipną nadchodzącą opowieścią, która łączy starą tajemnicą Ameryki z całkowicie współczesnym romansem.(tłum.PB)