Plany: Nameless – Lili St. Crow

Wydawnictwo Amber zakupiło prawa do książki 'Nameless’ od  Lili St. Crow.

O książce:

Kiedy Camille miała 6 lat, została znaleziona w śnieżnej zaspie przez Enrico Vultusino, ojca chrzestnego Siódemki – potężnej Rodziny, która rządzi magicznym New Haven. Papa Vultusino zaadoptował pokrytą bliznami dziewczynkę, nadając jej imię po swojej zmarłej żonie i wychowując ją w luksusie Haven Hill, wraz ze swoim synem – Nico.

Teraz Cami ma 16 lat. Już nie jest niema, mimo że zachowała swoje blizny ukryte teraz pod szkolnym mundurkiem, i swoje małe sekrety dzieli tylko z dwiema najlepszymi przyjaciółkami – Ruby i Ellie, i oczywiście Nickiem, który stał się dla niej kimś więcej niż tylko bratem. Ale pomimo tego, że Cami jest rozpieszczoną spadkobierczynią Vultusino, wie, że nie jest naprawdę częścią Rodziny. W porównaniu do nich, jest śmiertelniczką z przeszłością, która drzemie głęboko w środku niej. Pewnego dnia, gdy spotyka tajemniczego Tor’a, który również posiada charakterystyczne blizny, Cami zaczyna odkrywać sekrety swoich narodzin… aby dowiedzieć się skąd pochodzi i dlaczego przeszłość jej teraz zagraża.

Autorka bestsellerów New York Times’a Lili St. Crow zdobyła legiony fanów przez jej mroczną, paraormalną serię “Inne Anioły”. Teraz stworzyła alternatywną aranżację Królewny Śnieżki, której akcja osadzona jest w żywo wyimaginowanym świecie, zamieszkanym przez niezapomniane nowe postacie. (tłum.PB)

____________________________________
źródło: katalog Penguin Young Readers Group