Świat: Debiut „Black City” już na starcie z gwarancją ekranizacji

Jak donosi Hollywood Reporter, wytwórnia Screen Gems wykupiła prawa do przeniesienia debiutanckiej powieści ‘Black City’ od Elizabeth Richards na wielki ekran. Według plotek, decyzję o tak szybkim uzyskaniu wyłączności do powieści, przyczynił się fakt, iż „City Black” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych książek w tym roku. Premiera debiutu Elizabeth Richards w USA zaplanowana jest na 13 listopada. Obecnie Screen Gems  jest na etapie poszukiwania scenarzysty.

Black City to mroczna i delikatna post-apokaliptyczna historia miłości w świecie krwawej wojny.

W mieście gdzie ludzie i Darklings są oddzieleni wysokim murem, napięcie między dwiema rasami, mimo końca strasznej wojny, nadal trwa na dobre. 16-letni  rówieśnicy- Ash Fisher, półkrwi Darkling  i Natalie Buchanan, człowiek  i córka emisariusza, burzą ustalony porządek i zakochują się w sobie.

Połączone przez tajemniczą więź, serce Ash’a długo było uśpione. Mimo rodzącej się miłości, Ash i Natalie, próbują walczyć  z zakazanym uczuciem, wiedząc, że jeśli zostaną złapani będą zgładzeni – ale ich uczucia są zbyt silne.

Kiedy  Ash i Natalie znajdują się w centrum zabójczego spisku, który zagraża powrotem do wojny pomiędzy ludźmi a Darklings – muszą dokonać trudnych wyborów, które mogą doprowadzić do śmierci ich obojga.