‘Niezgodna’ w kinach od 21 marca 2014?

Lionsgate’s Summit Entertainment ogłosiło, że premiera ekranizacji książki V. Roth „Niezgodna”,  zaplanowana jest na 21 marca 2014.

Akcja książki rozgrywa się w świecie frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość). Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany…

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.

 Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Scenariusz napisał Evan Daugherty. Doug Wick i Lucy Fisher są producentami pod szyldem Red Wagon Entertainment  wraz z Pouya Shahbazian.