„Dobrani” na dobrej drodze do ekranizacji

Minęły dwa lata odkąd Disney zakupił prawa do książki Ally Condie’s i do dziś nie było oznak, że w najbliższym czasie coś w sprawie przeniesienia „Dobranych” na duży ekran ruszy. Deadline donosi, że David Slade (reżyser „Zmierzch: Zaćmienie”) jest na dobrej drodze do zastania reżyserem filmowej adaptacji powieści Ally Condie’s.  Producentami przedsięwzięcia są Adam Shankman (Step Up,  Ostatnia piosenka) i Jennifer Gibgot.

„Dobrani” to  romans rozgrywający się w świecie, gdzie każdy wybór jest z góry przewidziany, gdzie nawet miłość jest pod kontrolą.
Główna bohaterka -Cassia – od zawsze była przekonana, że Społeczeństwo wybiera dla niej to, co najlepsze: co powinna czytać, co oglądać, w co wierzyć. Kiedy więc podczas uroczystości Doboru na ekranie pojawia się twarz Xandera, Cassia nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie jest jej idealny partner… do chwili gdy następnego dnia w miejsce Xandera na ekranie wyświetla się przez moment twarz Ky’a Markhama.

Społeczeństwo mówi jej, że to drobna usterka, odosobniony przypadek, i że powinna się skupić na szczęśliwym życiu, które przyjdzie jej wieść z Xanderem. Lecz Cassia nie może przestać myśleć o Ky’u, a gdy oboje powoli zakochują się w sobie, zaczyna powątpiewać w nieomylność Społeczeństwa i staje przed trudną decyzją: musi wybrać pomiędzy Xanderem i Ky’em, pomiędzy życiem, jakie do tej pory znała, a drogą, którą nikt dotąd nie ośmielił się pójść.