Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Wydawnictwo Fabryka Słów

z okazji premiery antologii „Szewc z Lichtenrade”

ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie

11 lipca 2012

godz. 18.30

Traffic Club, ul. Bracka 25

Warszawa

Wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem autorem „Szewca z Lichtenrade” poprowadzi Artur Machlowski. Przyjdź i poznaj kulisy powstawania tekstów, które od ponad 15 lat bawią… i uczą. Odkryj sekret „Notesu Pilipiuka” najbardziej niezwykłego artefaktu polskiej literatury i zdobądź egzemplarz „Szewca z Lichtenrade” z autografem. Wakacje właśnie stały się wyjątkowe!

Antologia, która wyrywa z butów, już w sprzedaży!

Tatko Jakuba Wędrowycza:

 

Andrzej Pilipiuk seryjny grafoman, jeden z najbardziej aktywnych w kraju. Od ponad 15 lat trawiony gorączką tworzenia. Przyznaje się do popełnienia co najmniej 26 wyjątkowo bezwzględnych czynów grafomańskich, w zdecydowanej większości noszących znamiona bestsellerowych.

Literacki ojciec Jakuba Wędrowycza, terrorysty, pasożyta ludowego i bimbrownika powszechnie uznawanego za autentycznego superbohatera polskiej literatury.

Prawomocnym wyrokiem skazany w 2009 r. za „Najpiękniejszą książkę wydaną na papierze

Ecco-book”, napiętnowany nagrodą im. Janusza Zajdla 2002 (plus 9 nominacji) oraz

„As EMPiK-u 2009”, a także naznaczony laurami w plebiscycie Nautilus 2009, Nautilus 2010.

Znany z umiejętności maskowania – może nosić brodę! Odwołuje się do kozackich przodków.

Oto „Szewc z Lichtenrade„, najnowsza antologia Andrzeja Pilipiuka. 10 sposobów na przygodę życia w kurorcie zwanym wyobraźnią.

Sprawdźcie jak mit miesza się z historią, a fantazja z nauką.

Ta mieszanka dymi, błyska i grozi wybuchem.

Oto świat, który pędzi niczym atomowy parowóz.  Tu Hitler skończył się w przytułku, Goering wiecznie zalega za czynsz, a Gęsi Filaterowa mogą być przyczyną światowej wojny. Tu w potrzebie pomogą ci lapońscy szamani, ciekawość popędza do działania, a ono – do zaskakujących odkryć. Nawet  w szewskim warsztacie. Bo tam, gdzie kończy się historia – zaczyna się opowieść Pilipiuka.