Plany: Crewel

Wydawnictwo Literackie zakupiło prawa do książki Crewel – Gennifer Albin. Premiera w USA – 16 października 2012.

O książce:

Niezdolna. Niezręczna. Naiwna.

Tak inne dziewczyny szeptają za jej plecami. Ale szesnastoletnia Adelice Lewys ma sekret : chce ponieść porażkę.

Obdarzona możliwością splatania czasu z materią, jest dokładnie tym, czego Stowarzyszenie poszukuje, a w świecie Arras, bycie wybraną na Spinster  jest wszystkim, czego dziewczyna może pragnąć. Oznacza to zaszczyt, wieczne piękną i bycie kimś innym niż sekretarka. Oznacza to także moc tkania samej materii życia. Ale kontrolowanie tego, co ludzie jedzą, gdzie żyją i jak dużo dzieci mają, jest ceną jaką trzeba zapłacić za to wszystko, a Adelice nie jest tym zainteresowana.

Nie żeby jej uczucia się liczyły… ponieważ pomyliła się i splotła moment podczas testu… oni jadą po nią – tej nocy.

Teraz ma tylko godzinę, żeby zjeść rozgotowane duszone mięso przygotowane przez jej mamę. Godzinę aby posłuchać akademickich plotek jej siostry i pośmiać się z głupich żartów  taty. Godzinę na udawanie, że wszystko jest w porządku. I godzinę żeby uciec.

Ponieważ jeśli raz zostaniesz Spinster,  nie ma już powrotu.

Od wydawcy: Równe części science-fiction, przygody, romansu i nowych pomysłów. Akcja Crewel toczy się w świecie, gdzie kobiety znane jako – Spinster – mają możliwość „tkania” czasu, materii i samej materii bytu. Bycie wybraną na Pannę oznacza potęgę, przywileje, piękno – ale wiąże się również z wchodzeniem w świat pełen sekretów i śmiertelnych intryg. Bohaterką Crewel jest sprytna, zaradna i buntownicza szesnastoletnia Adelice Lewys, wybrana aby zostać Panną, ale obdarzona wyjątkową mocą, która jest kluczem do jej przyszłego świata.(tłum. PB)

* Spinster – Stara Panna / Panna