Finał serii „Cień Nocy” szokuje!? + „Rift” nowy cykl Andrei Cremer.

Bloodrose (premiera w USA 3 stycznia) – trzeci i ostatni tom bestselerowej serii Andrei Cremer  – „Cień Nocy„-  jak donosi EW* kończy się tak szokującym obrotem akcji, że recenzenci i ludzie z wydawnictwa – trzymają się blisko, oczekując z zniecierpliwieniem na przedpremierowe egzemplarze książki. Co takiego zgotowała czytelnikom Cremer? Tego na razie nikt prócz jej samej i ludzi związanych z procesem wydawniczym, nie wie.

Z okazji premiery ostatniej książki z serii, amerykański wydawca zaprezentował zwiastun, który promuje wszystkie części „Cienia Nocy”. Poniżej możecie obejrzeć wersję z polskimi napisami.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=OTbnjgxMDEY&list=UU_x-eb6tyinlbbTM0DH1RFQ&index=1&feature=plcp’]

Cremer w wywiadzie dla EW, zdradza także swoje plany na przyszłość, związane z nową serią:

Mimo że ta trylogia, tak jak powiedziałaś, postawiła w pewien sposób kropkę nad historią Cienia Nocy, ciągle jest jeszcze świat, który ma wiele do opowiedzenia. Ponieważ jestem historykiem i zawsze interesowałam się pochodzeniem rzeczy, mam dwu książkowy ciąg, który jest prequelem do trylogii Cień Nocy, i dotyczy czasów wcześniejszych. Akcja dzieje się w 15-wiecznej Europie i opowiada o początkach wojny czarownic, która zaczęła się 100 lat temu, i z którymi skutkami Calla ciągle walczy w ówczesnych czasach. Są rycerze, potwory, magia, religijny spisek i wszystkie rodzaje dobrych rzeczy, które można wyciągnąć ze średniowiecznej historii. „Rift” będzie pierwszą z tych książek i ukaże się 7 sierpnia 2012 roku. Co kocham w „Rift?” Jest to opowieść dla ludzi, którzy przeczytali trylogię Cień Nocy – zobaczą w niej, warstwy historii i jak wszystko to, jest połączone ze światem Carli. Ale dla ludzi, którzy są zainteresowani tym tematem i po prostu czekają na tą opowieść, funkcjonuje to jako kompletnie odrębna historia. Nie musisz wiedzieć, co działo się w Cieniu Nocy, aby mieć przyjemność z czytania „Rift”. ” – mówi Cremer.

 ________________
*ENTERTAINMENT WEEKLY