Fragment: Magia krwi

Huso bierze z fantastyki wszystko to, co najlepsze, tworząc wybuchową mieszankę!

Do bram Księstwa Stoneholdu, w którym nie ma prawowitego władcy, a od dwudziestu lat rządy sprawuje Rada, puka wojna. Następca tragicznie zmarłego króla, Caliph Howl, pobiera nauki w szkole dla magów w Desdae i nie śpieszy się do przejęcia schedy po wuju. W obliczu wojny tron Wysokiego Króla nie może już jednak pozostawać pusty, i Caliph musi opuścić bezpieczne mury Wyższej Szkoły.

Czeka go walka o własne dziedzictwo i losy Księstwa.

Tymczasem wiedźmy Shradnae poszukują zaginionej księgi Cisrym Ta, która pozwala władać mocą zdolną niszczyć całe światy. Aby uwolnić jej potęgę, będą potrzebowały Calipha.

Powieść napisana z niezwykłymi rozmachem, mocą i wyobraźnią.

Glen Cook, autor „Kronik Czarnej Kompanii”

FRAGMENT:

Anthony Huso

Zaczynał jako opiekun osób starszych, następnie był obnośnym sprzedawcą odkurzaczy, a później egzekwował długi. Przełomem była jednak oferta pracy we Francji, w Arkane Studios, zajmującej się produkcją gier komputerowych. Po roku wrócił do Stanów, gdzie kontynuował karierę komputerowca. W wolnym czasie zakończył pracę nad debiutancką powieścią, „Magią krwi”, będącą pierwszym z dwóch planowanych tomów cyklu. Krytycy zgodnie okrzyknęli książkę jednym z najważniejszych debiutów ostatnich lat, trafiła ona na listę powieści rekomendowanych przez magazyn „Locus”.

Tytuł: Magia krwi
Tytuł oryginalny: The Last Page
Autor: Anthony Huso
Tłumaczenie: Jarosław Skowroński
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 17 listopada 2011 r.
Ilość stron: 656
ISBN: 978-83-7648-979-7
Cena: 42,00 zł
Format: 125 x 195 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami