Zapowiedź: Sto Tysięcy Królestw

Na tę powieść z pewnością czeka wielu miłośników fantasy na najwyższym poziomie. „Sto Tysięcy Królestw” amerykańskiej autorki N. K. Jemisin, będąca jednocześnie pierwszym tomem Trylogii Dziedzictwa, od momentu wydania została okrzyknięta jednym z najlepszych debiutów gatunku fantasy ostatnich lat.

Książka została nominowana do praktycznie każdej prestiżowej nagrody literackiej w kategorii najlepsza powieść roku, m.in. do nagród Nebula, Hugo, Gemmell, Crawford, Tiptree oraz World Fantasy Award!

„Sto Tysięcy Królestw” to również zwycięzca nagrody Locus Award 2011 dla najlepszej powieści roku!

Miłośnikom fantasy z najwyższym znakiem jakości nie potrzeba lepszych rekomendacji.

 ***

Yeine Darr jest wyrzutkiem z barbarzyńskiej północy. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jej matka, dziewczyna zostaje wezwana do królewskiego miasta Sky. Gdy przybywa na miejsce, ku jej wielkiemu zaskoczeniu zostaje ogłoszona spadkobierczynią samego króla. Jednak droga do tronu Stu Tysięcy Królestw nie jest łatwa, a Yeine odkrywa, że właśnie trafiła w sam środek krwawej i okrutnej walki o władzę.

Więcej informacji przekażemy wkrótce, a tymczasem radzimy przygotować się na niezwykle barwną, epicką opowieść o świecie, w którym ludzie i bogowie żyli razem.

Premiera: 23 listopad 2011
Wydawca: wyd. Papierowy Księżyc