Dzień 4: Czy jesteś mądrzejszy od wilkołaka?

Jeśli chcesz zmierzyć i przekonać się, czy rzeczywiście dorównujesz swoim zmiennokształtnym kuzynom i przy okazji sprzątnąć im spod nosa, smakowity i kusząco zły kąsek – koniecznie weź udział w tym konkursie.

Każdego dnia, przez tydzień – dzień w dzień, wykazując się wiedzą, którą posiada każdy mały wilczek w sforze, będziesz mógł wygrać książkę „Kuszące Zło”, autorstwa Keri Arthur. Dla wytrwałych i pełnych mądrości czeka także zestaw książek o Riley Jenson .

Jak przekonać się „czy jest się mądrzejszym od wilkołaka”?

Każdego dnia, poczynając od 27.10 do 2.11, będziemy na stronie publikować jedno pytanie (dziennie) z takich dziedzin jak: fizyka, astronomia, filozofia, historia, biologia itp., na które w ciągu 24h należy odpowiedzieć i przesłać odpowiedź na:

konkurs.paranormalbooks@gmail.com

Wpisując: a) w temacie wiadomości: Konkurs – KZ dzien X**

b) w treści wiadomości: odpowiedź + swoje dane adresowe*.

Każdego dnia zwycięzca będzie wybierany w sposób losowy, z pośród poprawnie nadesłanych zgłoszeń w ciągu danego dnia. Osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania otrzyma zestaw książek o Riley Jenson (Wschodzący księżyc, Całując grzech, Kuszące zło).***

DZIEŃ 4. Dziedzina: astronomia

Pytanie:

Myśliwi polujący dziś na Riley, nie mieli szczęścia. Jeden z niedoszłych porywaczy źle wyznaczył datę pełni księżyca i akcja porwania półwilkołaka – półwampira, z klubu Blue Moon, zakończyła się jedną wielką klapą.  Oblicz, o ile dni pomylili się porywacze, wiedząc, że dziś mamy 30 październik 2011, a Riley miała pojawić się w klubie w dniu najbliższej pełni. (Wynik podaj w dniach, uwzględniając 30.10).

(na odpowiedzi czekamy do 31.10 do 18.00)

Pytanie 5 : 31.11 o 18.00

1 dzień = 1 pytanie = 1 książka

Fundatorem nagród w konkursie jest wydawca serii o Riley Jenson – Instytut Wydawniczy Erica.

___________
* więcej w regulaminie konkursów
** x- zamiast „x” należy wpisać dzień konkursu np. KZ- dzien 2
** *jeśli liczba osób będzie większa niż jeden, pakiet zostanie przyznany w sposób losowy
 

Odpowiedź:

Najbliższa pełnia: 10 listopad 2011 r. (czwartek), godzina: 20:16 (czasu polskiego)

Od 30.10 do 10.11 20:16 w zaokrąglaniu jest 12 dni.

Książkę zdobywa:

agnieszkaa9063@ (Agnieszka G.)