Pokaż, że serce i honor są warte …

Dziś do sprzedaży trafiła VIII księga, doskonale wielu wam znanej, sagi Czarne Kamienie, autorstwa Anny Bishop – Pani Shaladoru.

Przed wiekami Shaladorczycy, uchodźcy ze zniszczonego terytorium, znaleźli schronienie w Dena Nehele. Nim jednak zdążyli zadomowić się w nowym miejscu, władzę przejęły tam okrutne królowe. Zabraniały uchodźcom kultywowania rodzimych tradycji, a tych, którzy ośmielali się stawiać opór, bezwzględnie karały. Shaladorczycy – skazani na życie w rezerwatach – nigdy nie nazwali tej krainy domem.

Po oczyszczeniu Terreille ze skazy Dorothei SaDiablo władzę w Dena Nehele obejmuje Cassidy – Królowa nosząca Różowy Kamień. Stawiając czoła wielu przeciwnościom, stara się odbudować terytorium i udowodnić, że potrafi godnie władać zarówno nim, jak i jego ludem. Choć wie, jak trudne to wyzwanie, nie zdaje sobie sprawy, że będzie zmuszona wezwać moce, które omal nie pozbawią jej życia. Oddany Cassidy Gray pomoże jej wyjść z tej próby obronną ręką, jednak już niebawem będą na nią czyhać kolejne niebezpieczeństwa. Czarne Wdowy dostrzegają w splątanych sieciach niepokojącą wizję – nadchodzi coś, co na zawsze zmieni i Dena Nehele, i jego Królową.

FRAGMENT:

Fragment: Pani Shaladoru

 

Wydawnictwo: Initium
Tytuł oryginału: Shalador’s Lady
Tłumaczenie: Monika Wyrwas – Wiśniewska
ISBN: 978-83-62577-09-5
Data wydania: 22-09-2011
Wymiary: 15 x 21,5 cm
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 464