Zapowiedź: ZAWŁADNIĘCI

Zawładniętych porównuje się do Delirium Lauren Oliver i Igrzysk śmierci Suzanne Collins, ale Elana Johnson stworzyła zupełnie unikalny, ciekawy i bardzo prawdziwy świat.

Historia niezwykłej miłości i walka zbuntowanej, bohaterki nad długo zapadają w pamięć.

„Świat Zawładniętych zawładnie tobą zupełnie.”Amazon

Powieść robi furorę na portalach czytelniczych i na Facebooku

Od czasu premiery w czerwcu 2011 powstają wciąż nowe strony fanów

Zawładnij innymi, bo jeśli nie… inni zawładną tobą…

Kontrolerzy śledzą każdy twój ruch.

Identyfikatory rejestrują każdy twój krok.

Transmisje sączą ci co noc do głowy, co masz myśleć.

W mieście migających technoświateł i czytników tęczówki w każdych drzwiach nie ma miejsca na samodzielne decyzje.

Szesnastoletnia Vi nie zamierza przestrzegać praw ustanowionych przez Tych-Od-Myślenia. Już dawno odłączyła się od ich transmisji, które przekazują jedyną oficjalną wersję tego, co mają myśleć mieszkańcy Dobrych Ziemi. Zależy jej tylko na Zennie, narzeczonym wybranym jej przez Tych-Od-Myślenia.

Ale jeśli zostanie zesłana do Złych Ziemi, nigdy go już nie zobaczy. Musi uciekać – razem z buntowniczym Jagiem, aresztowanym tak jak ona za złamanie prawa. Ale Ci-Od-Myślenia nie pozwolą jej uciec. Chcą, żeby stała się jedną z nich. Sterowała innymi… w zamian za całkowite posłuszeństwo.

Czy samodzielne myślenie jest warte każdej ceny? 

Czy miłość jest warta buntu?

Premiera: 2 listopad 2011

Wydawca: wyd. Amber

Zawładnięci to powieść, która w 2011 roku zapewniła Elanie Johnson miejsce wśród najlepszych autorów literatury młodzieżowej z gatunku zapoczątkowanego Igrzyskami śmierci Suzanne Collins.

Przerażająca, dająca do myślenia, odwołująca się do naszych współczesnych lęków wizja przyszłości i totalnej kontroli wzbudziła na portalach dyskusje czytelników, którzy pozostają pod wrażeniem Zawładniętych i przyznają, że po tej książce nie można się szybko otrząsnąć.