Potwory wracają do szkoły!?

7 września na półki księgarń trafia drugi tom bestsellerowej serii Monster High! Dalsze przygody Melody i Frankie ukazują się nakładek wydawnictwa Bukowy Las.

Seria Monster High to nowe, zaskakujące spojrzenie na życie nastolatków – upiorną codzienność szkoły, wiejące grozą pierwsze randki, horror rywalizacji i konieczności dopasowywania się do innych. Seria gwarantuje atrakcyjną lekturę i rozrywkę z odrobiną refleksji młodzieży od lat 12. Spodoba się także tzw. niechętnym czytelnikom oraz widzom kanałów młodzieżowych w TV. Pierwszy tom serii pt. Monster High. Upiorna szkoła ukazał się w maju 2011 i trafił na listę bestsellerów Empiku.

Upiór z sąsiedztwa

Drugie spotkanie z uczniami niezwykłej szkoły Merston High, w której nikt niczego nie może być pewny. Nawet Cleo (Cleopatra de Nile), która dotąd niepodzielnie królowała na szkolnych korytarzach, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normaliów – czuje się zagrożona. Od niedawna to dwie inne dziewczyny – Frankie Stein i Melody Carver – są na ustach wszystkich. Wspólnie z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleo odzyska władzę w szkole? Czy film wypromuje dziwność na hit sezonu? A może zaczniesz się zastanawiać, czy ten chłopak z sąsiedztwa nie jest czasem upiorem…?

O autorce:

Lisi Harrison, amerykańska autorka powieści młodzieżowych, w tym znanych w Polsce serii „Elita” i „Alfy”, karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Jorku, gdzie tworzyła i produkowała programy dla kanału MTV. Obecnie pisarka mieszka w Laguna Beach w Kalifornii i skupia się na pracy nad kolejnymi częściami serii MONSTER HIGH.

 www.monsterhigh.pl