EXCLUSIVE: Czy Cassandra Clare wystąpi jako Cameo* w filmie na podstawie własnej książki?

W Hollywood powstaje pewien nietypowy zwyczaj, występowania autorów książek jako cameo na wielkim ekranie, by wpłynąć na końcowy efekt filmu. Stephenie Meyer zrobiła to w „Zmierzchu”, pogryzając warzywo z talerza, podczas tego samego śniadania co Bella i tata Charlie. A jeśli widzieliście ostatnio „Something Borrowed”, mogliście zaobserwować autorkę Emily Griffin, czytającą na ławce w parku jej „Something Blue” obok Rachel (Ginnifer Goodwin) i Marcusa (Steve’a Howey’a). Więc kiedy autorka „Darów Anioła” Cassandra Clare zatrzymała się ostatnio w MTV Newsroom, zapytaliśmy się jej czy rozważa wystąpienie jako cameo w nadchodzącej adaptacji „Miasta kości”.

No więc… moi przyjaciele Rachel Cohn i David Levithan – na podstawie ich książki 'Nick & Norah’s Infinite Playlist’ został nakręcony film – są w scenie, w restauracji Veselka, wiesz, na dole Dziewiątej Ulicy. Jest to moje ulubione miejsce w Nowym Jarku, więc jeśli miałabym się zdecydować, by zagrać w jakiejś scenie filmowej, mogłabym być na zatłoczonej ulicy czy coś takiego” mówi Cassandra. „Może w Taki, pewnego rodzaju magicznej restauracji do której chodzą. Albo w jakimś miejscu do którego czują przywiązanie w Nowym Jorku”.

Bardzo nam się podoba pomysł z Taki – zwłaszcza, jeśli miałoby to oznaczać, że Cassie zostanie wystylizowana na pewien nadnaturalny byt. (Z pewnością widzielibyśmy ją w roli wróżki !) Jednak na razie nie możemy liczyć, by Pani Clare otworzyła usta.

Chciałabym być w tle,” odpowiada ze śmiechem. „Na pewno w tle. Nie chcę być w żadnym 'mówionym’ fragmencie.

 

__________

*Cameokrótka, epizodyczna rola znanej postaci, ograniczająca się najczęściej do jednej, niezwiązanej z fabułą sceny

tłum: yennefer
źródło: mtv.com