EXCLUSIVE: Pierwsze oblicze Jennifer Lawrence jako Katniss w „Igrzyskach Śmierci”

W tym tygodniu: Pierwsze oblicze Jennifer Lawrence jako Katniss w „Igrzyskach Śmierci” – EKSKLUZYWNIE.

Fani Igrzysk Śmierci – niesamowicie gwałtownej, dystopicznej trylogii Suzanne Collins, opowiadająca o dzieciach zmuszanych do walki na śmierć – zawsze popierali 16-letnią bohaterkę Katniss Everdee. Więc kiedy Lionsgate i reżyser Gary Ross ogłosili, że rolę główną zagra 20-letnia, nominowana do Oscara Jennifer Lawrence („Do szpiku kości”), społeczność  została wprowadzona w nieunikniony korkociąg. Czy miała zbyt dużo lat, za bardzo blond włosy, była zbyt blada, zbyt ładna by dokonać bezwzględnej sprawiedliwości wojowniczki ? W temacie tygodnia, EW wydało ekskluzywny wywiad z Lawrence oraz oglądając godzinami w Los Angeles jej trening łucznictwa i tropienia, kilka dni przed tym, jak została wysłana do Północnej Karoliny.

W wywiadzie, Lawrence opisuje jej pierwsze spotkanie z Rossem ostatniej zimy, podczas gorącego okresu Oscarów. „Pytał mnie, jakie to uczucie,” -wspomina – „a ja po prostu otworzyłam się i powiedziałam 'Czuję się jak szmaciana lalka. Codziennie przychodzą do mnie ludzie od make-upu i włosów, zakładając mi nową, niewygodną, dziwną sukienkę i drogie buty więc tylko siedzę cicho i podnoszę ręce w górę by założyć  sukienkę oraz wydymam wargi, kiedy chcą nałożyć błyszczyk'. Oboje zaczęliśmy się śmiać, ponieważ to było dokładnie tak, jak dla Katniss w Kapitolu. Była dziewczyną, która nagle stała się sławna. Wiem jakie to uczucie, mając dokoła całe te poruszenie i myśleć 'O nie, nie pasuję tutaj’”

Kiedy zaoferowano Lawrence tą rolę, opisała swoją odpowiedź jako połączenie podniecenia –  oraz niepokojącego lęku. „Wiedziałam, że jak tylko powiem tak, moje życie się zmieni,” – powiedziała. „ Cały dzień kręciłam się w kółko, myśląc 'Nie jest za późno, wciąż będę mogła zawrócić i tańczyć indie, jeszcze nie powiedziałam tak, jeszcze nie jest za późno.”

No a teraz, kto mógłby ją powstrzymać ? „Uwielbiam tą historię” mówi, „i jeśli bym powiedziała wtedy nie, żałowałabym tego każdego dnia”. Po oficjalnym wyrażeniu zgody, Suzanne Collins osobiście zadzwoniła, by złożyć jej najszczersze gratulacje. „Kiedy się zgodziłaś” powiedziała autorka „poczułam się jakby wielki ciężar spadł mi z serca”. [EW]

Premiera  ekranizacji „Igrzysk Śmierci” jest planowana na  23 marca 2012.

____________
Źródło: Entertainment Weekly (ew.com) & MTV
Tłumaczenie: y