Konkurs: Ognista

Aby wygrać jedną z trzech książek Sophie Jordan – Ognista, należy  rozwiązać zadnie konkursowe  i przesłać rozwiązanie do 14.05.2011 na:

konkurs.paranormalbooks@gmail.com

Wpisując: a) w temacie wiadomości: Konkurs – Ognista

b) w treści wiadomości: odpowiedź  + swoje  dane*.

ZADANIE KONKURSOWE:

Wciel się w rolę dragona i napisz w max.10 zdaniach swoje przeżycia podczas przeobrażania się – czyli przechodzenia z formy ludzkiej w smoczą.

Książki, ufundowane przez wydawnictwo Bukowy Las, zastaną przyznane najciekawszym pracom.

___________
* więcej w regulaminie konkursów
***

Prace zwycięzców:

„Zaczyna się na jeden rozkaz, wiedzione splotem mych myśli, ukierunkowaniem mocy – przeobrażenie. Ogień wybucha wewnątrz mnie i szaleje, oplata parzącymi wstęgami ramiona i nogi, zgięte boleśnie w łuk. Sunę po orbitach swych żył, pompujących rozgrzaną krew. Skupiam całą uwagę na biciu serca, które jest jedynym wyraźnym dźwiękiem spośród tysiąca stłumionych odgłosów. Fala gorąca przepływa przez plecy, przez każdą kosteczkę kręgosłupa – parzy, piecze i zabija, abym mogła urodzić się na nowo. Czerwień włosów rzuca egzotyczną poświatę na pobladłe policzki i zagryzione zębami wargi. Czuję jak fantazyjny wachlarz łusek rozkłada się na moim brzuchu, łaskocze jednocześnie i sprawia, że nieruchomieję na kilka sekund.
Czekam na ostatnią dawkę mocy, zwieńczoną złotym pyłem wśród rudych kosmyków.
Gdy jest już po wszystkim nabieram powietrza w płuca i natychmiast wydmuchuję je wraz z trzeszczącym płomieniem, który ogrzewa me usta.
To ja, ognioziejka – zrzuciłam maskę człowieka.” – by klaudia_19964@

***

„Wokół unosi się woń świeżego mięska, mniam. Pospiesznie zdejmuję ubranie i ciskam je niedbale w pobliskie mrowisko, gdzie nikomu nie przyjdzie szukać mojej ludzkiej zbroi. Przybieram relaksacyjną pozę, dopiero co poznaną  na obowiązkowych ćwiczeniach wyciszających  i zatracam się w odgłosie lasu. Przemiana nadchodzi szybko. Nie czuję dyskomfortu, żadnego swędzenia, drgawek …. niczego czego można się naczytać w książkach homo sapiens. W ułamku sekundy moja smocza magia, przekształca mą codzienną powłokę w szlachetną i potężną istotę. Teraz zapach wydzielając przez łanię, bombarduje moje nozdrza z potrojoną siłą. Jestem w stanie wyczuć jej spokojny puls i mój wzburzony niczym ocean. Pokryta wonią rozżarzającej magii, wpadam w szał polowania – konsekwencje przeobrażenia.” by k.smola@

***

„Żar, czuję go w skroniach, w sercu, w czubkach dłoni, rozchodzi się niczym piekielny ogień.
Czuję ból, który rozprzestrzenia się po moich kościach, niczym szpadel który łamie kręgosłup.
Puchnę, nabieram ciała, jakbym wessała tonę powietrza, rosnę do potężnych rozmiarów bestii..
Moje oczy stają się szkliste, niczym wężowe, wszechwidzące i bystre.
Nie mam stóp, nie mam już dłoni, mam wielkie pazury jak u ogromnego ptaka, który pragnie złapać swą ofiarę i rozerwać ją na strzępy.
Moja skóra odpada od ciała, bo teraz wynurza się mocny i twardy pancerz gotowy stoczyć najcięższą bitwę powietrzną.
Nie potrafię mówić z gardła wydobywa się przerażający pomruk, który mrozi krew w żyłach, a z pyska zionie diabelski ogień.
Czuję się ciężka pod ogromem skrzydeł, pod ciężarem długiego i kolczastego ogona, który jest moim sterem.
Jestem zamknięta w smoczej skorupie jak więzień w kajdanach, pełna gniewu, nienawiści i śmierci.” by onlyme30@

Gratulujemy !