Wieczni – Alma Katsu

Historia nieodwzajemnionej miłości, która oślepia, a w końcu niszczy…

Kiedy doktor Luke Findley rozpoczyna wieczorny dyżur w szpitalu w St. Andrews – małym miasteczku w najbardziej wysuniętym na północ zakątku Maine – spodziewa się kolejnych pacjentów z drobnymi obrażeniami i ofiar awantur domowych, tymczasem policja przywozi młodą kobietę, Lanny. Dziewczyna jest oskarżona o zamordowanie człowieka i pozostawienie jego ciała w lesie. Lanny twierdzi, że oboje mieszkali w miasteczku dwieście lat temu. Luke zafascynowany słucha jej opowieści i pomaga uciec przed policją. Człowiek w lesie, Jonatan, jest synem założyciela miasteczka i miłością Lanny. Dziewczyna, chcąc go zatrzymać,  popełnia straszliwy występek, a sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Na jej drodze staje uroczy, acz przerażający Adair, człowiek obdarzony ponadnaturalnymi mocami, wśród których jest też zdolność czynienia ludzi nieśmiertelnymi. Dzięki Adairowi Lanny wymyka się śmierci i wkracza w jego świat, świat niezwykłych rozkoszy zmysłowych i pozornie nieograniczonej władzy… Adair nie jest jednak tym, za kogo Lanny go bierze, nagle okazuje się, że to od niej zależy, czy uratuje ukochanego Jonatana i siebie od straszliwego losu, który trwać może przez całą wieczność.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=qhs8tg7DZvA’]
O książce napisali:

To jedna z tych książek, po które sięga się po to, by całkiem się w nich zatracić. Od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu i przenosi do zupełnie innego świata. – „The Book Bag UK”

Wieczny” to seksowny i mroczny romans. Opowieść Almy Katsu o nieśmiertelności i nieodwzajemnionym uczuciu, jak wiele innych, które podejmowały ten temat od dziesiątków lat, nie jest w stanie uniknąć pytania: jaką cenę jesteśmy w stanie zapłacić, aby móc całkowicie zawładnąć drugim człowiekiem?– Alexi Zentner

Wieczny” to niezwykle wciągająca historia o najpopularniejszych z ludzkich potworów – pragnieniu i obsesji.Ta książka nie pozwoli Ci zasnąć. – Keith Donohue,  bestsellerowa autorka „New York Timesa”

Alma Katsu uwielbia pisać historie, które zabierają czytelnika w podróż przez rozległe przestrzenie, odrobinę mroczne i trochę magiczne, i zostawiać go w zupełnie niespodziewanym miejscu… Mieszka w Virginii wraz ze swoim mężem. „Wieczny” to jej debiut literacki.

Alma Katsu – Wieczni
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 17.05.2011