Premiera: Las Zębów i Rąk

Wejdź do mrocznego świata Lasu Zębów i Rąk

W świecie Mary istnieją proste prawdy.

Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej.

Strażnicy chronią i służą.

Nieuświęceni nigdy nie ustąpią.

Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk.

Ale prawda staje się złudna, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników.

Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary zdobywa wiedzę o Nieuświęconych.

Teraz musi wybrać pomiędzy mieszkańcami wioski a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. Musi też stawić czoła koszmarom Lasu Zębów i Rąk.

Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć?

***

Carrie Ryan to amerykańska autorka, której książki notowane są na najbardziej prestiżowej liście bestsellerów New York Timesa.

Jej debiutancka powieść „Las Zębów i Rąk” została uznana za jedną z najlepszych książek roku w kategorii powieści dla młodzieży. Prawa wydawnicze zostały sprzedane do 20 krajów, a powieśc ma zostać niebawem sfilmowana.

Carrie Ryan jest autorką trzech powieści, które składają się na trylogię „Las Zębów i Rąk”: tom 1 „Las Zębów i Rąk” (premiera w Polsce 20 kwietnia 2011 roku), tom 2 „Dead Tossed Waves” oraz tom 3 „The Dark and Hollow Places”.

Cała trylogia zostanie wydana w Polsce przez wydawnictwo Papierowy Księżyc.

Choć powieści Carrie Ryan uznawane są za książki dla młodzieży, to dzięki temu, że są znakomicie napisane i opowiadają mroczne historie mają szansę trafić do wszystkich czytelników, którzy cenią dobrą literaturę pełną emocji.

W książkach Carrie Ryan można znaleźć klimat zakazanych namiętności, pełną akcji i napięcia fabułę oraz atmosferę niczym z najlepszych horrorów.

Gdy znakomita powieść amerykańskiej autorki Carrie Ryan „Las Zębów i Rąk” ukazała się na rynku amerykańskim, w krótkim czasie stała się wielkim bestsellerem, trafiając na najbardziej prestiżową amerykańską listę bestsellerów New York Timesa. W wielu plebiscytach została uznana za jedną z najlepszych książek roku.

Zarówno krytycy jak i czytelnicy dostrzegli jej niezwykłą oryginalność, wyjątkowo przekonująco skonstruowaną wizję mrocznego świata po zagładzie, w którym nastoletnia bohaterka Mary musi stawić czoło zarówno przerażającej rzeczywistości, odkryć skrywaną przed wszystkimi okrutną prawdę o świecie, i stoczyć walkę o własne życie, miłość i marzenia.

Prawa wydawnicze do książki „Las Zębów i Rąk” zostały sprzedane do 20 krajów, a książka podbiła serca czytelników na całym świecie.

Prawa do ekranizacji „Lasu Zębów i Rąk” kupiła wytwórnia Seven Star Picures, która planuje zrobić wyjątkowo widowiskowy film z udziałem najpopularniejszej obecnie gwiazdy filmowej młodego pokolenia Kristen Stewart, znanej z bestsellerowej ekranizacji cyklu „Zmierzch”.

W oczekiwaniu zatem na film już niebawem na polskim rynku do rąk czytelników trafi wyjątkowo wciągająca powieść „Las Zębów i Rąk”.

Las Zębów i Rąk to nie tylko tytuł książki, ale również całej trylogii, której akcja ma miejsce w świecie otoczonym przez Las Zębów i Rąk.

Tom pierwszy trylogii czyli właśnie „Las Zębów i Rąk” ukaże się na polskim rynku już 20 kwietnia 2011 roku, a kolejne tomy pojawią się w kolejnych miesiącach. Są to: „Dead Tossed Waves” – tom drugi oraz „The Dark and Hollow Places” – tom 3.

Co bardzo ciekawe, w przeciwieństwie do innych trylogii seria „Las Zębów i Rąk” wyróżnia się tym, że każdy jej tom opowiada inną historię, w każdej książce poznacie innych bohaterów. Oczywiście pewne wątki będą się nieco łączyć, ale można powiedzieć, że każdy tom jest odrębną i nową historią. Ale za każdym razem niezmiennie wciągająca i fascynującą.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=S-2AAR-LIXY&feature=player_embedded’]

„Inteligentna, mroczna i zniewalająca. Las Zębów i Rąk rozpostarty jest między przerażeniem a pięknem. Świata Mary czytelnicy długo nie zapomną.” – Cassandra Clare, bestsellerowa autorka trylogii Dary Anioła

„Rozpoczęcie czytania Lasu Zębów i Rąk to jak otwarcie Puszki Pandory. Duża dawka mroku a pośród niej cenne światełko nadziei. To pięknie napisana powieść, od której nie sposób się oderwać.” – Melissa Marr, bestsellerowa autorka cyklu Królowa Lata

„Postapokaliptyczny romans pierwszej klasy, świetnie napisany od pierwszej do ostatniej linijki.”- Scott Westerfeld, autor serii Brzydcy

„Smutna, wciągająca opowieść… Wzruszająca i przejmująca” – Publishers Weekly

„Mroczna, seksowna i straszna. Chyba tylko Nieuświęcony potrafiłby odłożyć tę książkę na bok.” – Justine Larbalestier, autorka How to Ditch Your Fairy

PRZECZYTAJ FRAGMENT

Przeczytaj recenzje zagraniczne: kilk1, klik2

Odwiedź Polską stronę