Zapowiedź: Wondrous Strange

Faerie to nie skrzydlate istotki gabarytów pudełka od zapałek – to nieśmiertelni wojownicy i namiętni kochankowie… Pełna subtelnej erotyki, literackich odniesień i mrocznej magii gotycka trylogia dla wielbicielek miłosnych opowieści z dreszczykiem.

Życie siedemnastoletniej Kelley kręci się wokół teatru. Już niebawem premiera „Snu nocy letniej” Szekspira, w którym dziewczyna, zrządzeniem losu, dostała rolę Tytanii, władczyni elfów… Nim jednak uniesie się kurtyna, Kelley pozna kogoś, kto na zawsze zmieni jej życie. Sonny Flannery jest podrzutkiem, śmiertelnym dzieckiem wychowanym przez Faerie. Wraz dwunastoma podobnymi sobie istotami, Sonny czuwa nad bezpieczeństwem bramy łączącej światy śmiertelników i elfów. W niektóre noce w roku granice między rzeczywistościami zacierają się w niebezpieczny sposób… Dwie rasy nieśmiertelnych nieustająco balansują na krawędzi wojny, a dwór Unseelie, posunie się do każdego podstępu, by tylko wedrzeć się do świata ludzi.

Czarująca powieść – magia ożywia każdą jej stronę.
Melissa de la Cruz, autorka serii „Błękitnokrwiści”

Czarująca – od początku aż do samego końca. To zdecydowanie mój gatunek powieści i mój typ bohaterki!
L. J. Smith, autorka „Pamiętników wampirów”

Kelley i Sonny to wspaniali bohaterowie – należą do mojej ścisłej czołówki. Kelley, obdarzona silnym charakterem i godną pozazdroszczenia determinacją, reaguje na informacje o istnieniu elfów dokładnie tak, jak zareagowałby każdy normalny człowiek i to odróżnia ją od całej masy innych książkowych postaci.
R. Crump, Amazon.co.uk

Kocham, KOCHAM, naprawdę kocham tę książkę. Najchętniej wzięłabym z nią ślub! Nawet jeśli dotąd nie lubiłeś książek o faerie, ta ci się spodoba (…) Tym, co najbardziej mnie ujęło w „Wondrous Stragne”, to postać głównej bohaterki. Dumna, szczera do bólu, daleka od doskonałości… Kiedy fantastyczny facet mówi jej, że faerie istnieją, Kelley wykazuje się rozsądkiem i parska mu śmiechem w twarz.
The Story Siren, TeensReadToo

Premiera: czerwiec 2011
Wydawca: wyd. Jaguar