Konkurs: Przywoływacz Dusz

Aby wygrać jedną z trzech książek Gail Z. Martina – Przywoływacz Dusz, należy odpowiedzieć na zadanie konkursowe  i przesłać rozwiązanie do 22.04.2011 na:

konkurs.paranormalbooks@gmail.com

Wpisując: a) w temacie wiadomości: Konkurs – Przywoływacz Dusz

b) w treści wiadomości: odpowiedź  + swoje dane adresowe*.

ZADANIE KONKURSOWE:
Wymień dwie  istoty paranormalne (i napisz krótko dlaczego) z którymi mógłbyś/mogłabyś się zaprzyjaźnić.

***

Książki, ufundowane przez wydawnictwo Dwójka bez Sternika, zastaną rozlosowane wśród najciekawszych odpowiedzi.

___________

* więcej w regulaminie konkursów

PRACE ZWYCIĘZCÓW:

„Z chęcią mogłabym się zaprzyjaźnić zarówno z duchem jak i z wilkołakiem.
Duchy zawsze mnie fascynowały. Oczywiście takie dobre duszyczki szukające towarzystwa, samotnie tułające się po świecie. Spędzałabym z nimi czas i poznawała wiele historii, tego co widziały czy doświadczyły. Byłoby to taką ucieczką od własnych zmartwień.  Mogłabym też zaprzyjaźnić się z wilkołakiem, ponieważ uwielbiam gotować. Taki duży i groźny wilkołak zawsze kojarzy mi się z ciągle „pustym brzuchem”. Miałabym wtedy przyjaciela, który mógłby zjeść tyle jedzenia ile byłabym w stanie zrobić i co najważniejsze nic by się nie zmarnowało!” by agatina92@

***

„Mógłbym, a nawet chciałbym zaprzyjaźnić się z Magiem. W wielu książkach fantasy występuje podział na magię czarną i białą(normalną). Czarni magowie wykorzystują siły natury, osłabiając przy tym zwierzęta i inne istoty w niej żyjące.
Zdobywają energię kosztem innych osób. Poza tym kolor czarny może kojarzyć nam się ze złem, podstępem. Biali magowie są zupełnym przeciwieństwem czarnych. Szanują naturę, ochraniają słabszych. Przedstawiani są jako ci „lepsi”.
Jednak ja chciałbym popatrzeć na tę sprawę z innej strony. Chciałbym, by moim przyjacielem został Czarny Mag. Wybór mój padł na niego, ponieważ lubię umysłowców, a magia to profesja szczególnie polegająca na umyśle.
Sam jestem wielbicielem matematyki oraz nauk ścisłych (oprócz chemii :) ). W większości książek czary polegają właśnie na użyciu logiki, koncentracji oraz najprostszych rozwiązań. Chciałbym by moim przyjacielem został Czarny Mag, ponieważ uważam że to właśnie z nim mógłbym nawiązać najlepszy kontakt, poza tym lubię ludzi którzy nie wybierają swoich decyzji pochopnie, lecz myślą przed działaniem. Mimo, że większość cech charakteru tego „paranormala” jest negatywna, przepadam za nim w różnych motywach książek i lubię gdy autorzy go wprowadzają. Wokół Czarnych Magów dzieją się same fascynujące rzeczy, dlatego nie mógłbym narzekać na nudę.
Drugą istotą paranormalną z którą mógłbym się zaprzyjaźnić jest człowiek. Tak, taki sam jak ja, moi koledzy lub Ty. Uważam, że ludzie to najwięksi i najbardziej fascynujący „paranormale” jacy mogli powstać. A poza tym mieszkają w naszym świecie w dużych skupiskach i nie jest ciężko ich nie spotkać :). Decyzje człowieka są nieprzewidywalne, tak samo jak istot w książkach fantasy, science-fiction. Może on robić takie rzeczy, o których nikomu się nie śniło. Jeśli zechce, potrafi osiągnąć nieosiągalne. Może zostać naszym najlepszym przyjacielem lub wrogiem. Jednostka jaką jest człowiek potrafi swoją mową sprawić, że narody zwrócą się ku niemu. Nie potrzebuje broni, a jego najpotężniejszym orężem będą mądre słów (Broń jest dla leniuchów, może Libia nie ma myślicieli,a ludzie są leniwi :) ). Lubię takich ludzi, którzy są „człowiekami „. ” by xmatisx2@
***

„Dlaczego pragnę obrać sobie za przyjaciela smoka i elfa?

Smoka ponieważ, zawsze chciałam móc poczuć wiatr we włosach.  Zawsze pragnęłam by promienie słoneczne odbijające się od pięknych łusek, oślepiały mnie. Zawsze chciałam doznać głębokiej duchowej więzi z istotą potężną i prastarą. Zawsze pragnęłam zanurkować w głąb rozpadliny i słyszeć mój zniekształcony głos, odbijający się od skał. Zawsze chciałam by ktoś tak majestatyczny wyczuł moje zaufanie.

Elfa ponieważ, to od niego zaczęła się moja przygoda z innym światem. To od niego, jako wyjątkowej i potężnej istoty, chciałabym poznać sekrety matki natury.  To od niego, chciałabym nauczyć się szanować to co mnie otacza. To od niego, chciałabym zrozumieć  czym jest życie i jak je przeżyć.” by amberfx4@