Koniec Błękitnokrwistych?

Oto oficjalne ogłoszenie wydawnictwa Disney-Hyperion.

Wydawnictwo Disney-Hyperion ogłosiło  zakończenie serii Błękitnokrwiści.

Nowy Jork, 17 marca 2011 – Wydawnictwo Disney-Hyperion nabyło prawa do siódmego i ostatniego tomu serii Błękitnokrwiści Melissy de la Cruz oraz kupiło dwie jej inne powieści. Poinformowali o tym Emily Meehan, redaktor wykonawczy  Disney-Hyperion i  Richard Abate. „Lost Time” – szósta książka z serii – ukaże się w Stanach 4 października 2011 r., ostatnia zostanie wydana jesienią 2012 r.

Jestem bardzo podekscytowana, ponieważ historia Błękitnokrwistych dotarła do swojego dramatycznego zakończenia, długo oczekiwanego finału”, – powiedziała de la Cruz. „Zaczęłam pisać Błękitnokrwistych siedem lat temu. Podczas tworzenia serii miałam mnóstwo zadziwiających podróży z moimi nieprawdopodobnymi czytelnikami i moim fantastycznym redaktorem, który wspierał mnie od początku.

Nie jestem tylko redaktorem Melissy. Jestem jednym z jej miliona fanów, którzy  rozpaczliwie potrzebują więcej Błękitnokrwistych.” – Mówi  Meehan.

Melissa de la Cruz, autorka wielu cieszących się popularnością za oceanem powieści, w tym pięciu tomów serii o Błękitnokrwistych, mieszka w Los Angeles wraz z mężem i córką.

Wydawnictwo Disney Publishing jest jednym z największych na świecie wydawnictw książek i czasopism dla dzieci. Wydawnictwo wydaje w 85 językach świata w 75 krajach.

Siedem lat pisałam Błękitnokrwistych i oto nastąpił moment, kiedy ta historia się zakończy. Pocieszam się tym, że mam nową historię z nowymi bohaterami. Póki co, skupiona jestem na końcu historii o moich ukochanych błękitnokrwistych wampirach. Pracuję równocześnie i nad szóstą, i nad siódmą częścią. Oczywiście, jestem zadowolona, że historia Błękitnokrwistych się zakończy, ale jakaś część mnie jest roztrzęsiona. Siedem to magiczna liczba. Siódmego września się urodziłam i ta liczba zawsze była moją szczęśliwą. Dlatego mam nadzieję, że po przeczytaniu finału pozostaniecie wszyscy zadowoleni!” – Pisze Melissa de la Cruz.