Veronica Roth – Divergent

Wydawnictwo Amber wyda nową serię książek „Divergent” debiutantki Veronici Roth.
Seria jest opisywana jako „połączenie Igrzysk śmierci z Matrixem„.

O książce:

W dystopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Candor (szczerość), Abnegation (bezinteresowność), Dauntless (odwagę), Amity (spokój, pokojowe nastawienie) i Erudite (inteligencję). W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy szesnastolatkowie muszą wybrać odłam Chicago, któremu poświęcą się na resztę swojego życia. Beatrice wybiera między pozostaniem z rodziną, a byciem sobą – nie może mieć tych dwóch rzeczy naraz. Więc dokonuje wyboru, który zadziwia wszystkich, nawet ją samą.

Podczas bardzo burzliwego wprowadzenia, Beatrice przemianowuje się na Tris i walczy o to, aby dowiedzieć się, kto naprawdę jest jej przyjacielem – i rozpoczyna romans z czasem fascynującym, a czasem doprowadzającym do białej gorączki chłopakiem, który dopasowuje się do ścieżki życiowej, którą obrała. Tris kryje także pewien sekret, taki, który ukrywa przed wszystkimi, gdyż została ostrzeżona, że jego ujawnienie może oznaczać śmierć. Odkrywa rosnący w siłę konflikt, który może zagrażać odkryciem stworzonej przez nią samą idealnej społeczności, w której żyje. Tris dowiaduje się również, że jej tajemnica może pomóc tym, których kocha… lub zniszczyć ją samą.

Debiutująca autorka Veronica Roth podbija świat literatury swoją pierwszą książką w Divergent Series  – dystopijnych thrillerach pełnych wywołujących dreszcze decyzji, łamiących serce zdrad, wprawiających w osłupienie konsekwencjach czynów i niespodziewanych romansów.

Także, prawa do ekranizacji książki zostały  sprzedane.