Zapowiedź: Knight of Darkness

Dobra wiadomość dla fanów serii Władcy Avalonu od Sherrilyn Kenyon. Kolejna jej część –  Knight of Darkness-  wydawnictwo Amber planuje wydać już w kwietniu 2011.

O książce:

Przez niezliczoną ilość wieków byłem mordercą pracującym dla niesławnego Merlina pomimo tego, że kobieta, która mnie poczęła siedzi po prawicy  naszego wroga, Morgena le Fey. Teraz i moja matka i Morgen uznali, że nadszedł czas, abym stanął po ich stronie w tym konflikcie.
W zwykłych warunkach odmówienie im nie byłoby problemem, pomijając fakt, że ci dobrzy ludzie, których chronię myślą, że jestem jeszcze gorszym demonem niż ten, z którym walczymy. Hmmm, może mają rację. Muszę powiedzieć, że okaleczanie wszystkich, którzy wchodzą mi w drogę sprawia mi przyjemność.
W końcu doszło do tego, że moja matka postawiła mnie przed wyborem: przyłącz się do Koła Przeklętych Morgena lub patrz, jak umiera niewinna kobieta. Jestem za ochroną niewinności, ale Merewyn nie jest tak bezgrzeszna, na jaką wygląda. I nie jest zadowolona z faktu, że jej los spoczywa w moich zdradliwych rękach. Osobiście nie pragnę niczego, jak wyjścia z tego najłatwiejszą drogą z możliwych, ale pozostawienie jej na pastwę Morgena jest zbyt brutalne nawet jak na mnie. Jedynym sposobem na utrzymanie nas obojga przy życiu jest zmierzenie się z najciemniejszymi mocami zła, o jakich kiedykolwiek słyszeliście – z moją matką i Morgenem. Dwoje ludzi, którzy nie wiedzą nic o zaufaniu muszą nauczyć się polegać na sobie nawzajem lub umrzeć: zakładając, że wcześniej nie zabijemy siebie nawzajem.