Zapowiedź: BEZDUSZNA – Gail Carriger

GAIL CARRIGER

„BEZDUSZNA”

Premiera: 22.03.2011

Strona internetowa autorki: www.gailcarriger.com

Doskonała lektura, która rozbawi, wzruszy i oczaruje każdego miłośnika wampirów i wilkołaków.

Niezwykła atmosfera Londynu u schyłku XIX wieku pełna intryg, nowoczesnych wynalazków, wszechobecnej mody na gorsety i turniurę oraz angielskiej herbaty. „Bezduszna” to  powieść w klimacie książek Jane Austen z miejską fantastyką w tle. Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a  teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą na łeb, na szyję, gdyż ów wampir przypadkowo ginie z jej ręki, a nieznośny lord Maccon (hałaśliwy, gburowaty i zabójczo przystojny wilkołak) z rozkazu królowej Wiktorii wszczyna śledztwo. Jedne wampiry znikają, inne pojawiają się znienacka, jakby wyrastały spod ziemi, a podejrzenia padają na Alexię. Czy nasza bohaterka zdoła rozwiązać zagadkę skandalu, który wstrząsnął londyńską socjetą? Czy charakterystyczna dla bezdusznych umiejętność neutralizowania sił nadprzyrodzonych okaże się pomocna, czy raczej przysporzy jej wstydu? I co najważniejsze – kto naprawdę zawinił? I czy podadzą ciasto z kajmakiem?

***

” Wyjątkowo spektakularny debiut!”

„Romantic Times”

” Carriger debiutuje w wielkim stylu, proponując nam romans wiktoriański, świetną komedię pomyłek i dosyć specyficzną wizję rzeczywistości w jednym.”

„Publishers Weekly”

„Genialne i nadprzyrodzone!”

Angie Fox, autorka bestsellerów „Timesa”

„Wyśmienita, wampirycznie satyryczna lektura, błyskotliwa i zabawna.

Karen Marie Moning, autorka bestsellerowej serii fantastycznej

Romans wiktoriański i komedia pomyłek w jednym!”

„Publishers Weekly”

***

Gail Carriger pisze, by odreagować smutne dzieciństwo. Wyrwała się z prowincji i wyruszyła w podróż po Europie, mimochodem uczęszczając po drodze do paru szkół. Obecnie rezyduje w Koloniach wraz z haremem ormiańskich kochanków i pokaźnym zapasem londyńskiej herbaty. „Bezduszna” jest debiutem literackim pisarki. Kolejne części serii Protektorat parasola to książki: „Changeless” i „Blameless”, ukażą się wkrótce nakładem Prószyński Media Sp. z o.o.