Zapowiedź: Vaclav i Lena

Panie i Panowie, oto premiera – z dalekiego kraju iluzji, po raz pierwszy przed Wami: Vaclav Wspaniały oraz jego piękna asystentka Lena!

Na strój każdego szanującego się magika składa się: peleryna (czarna), cylinder (w razie braku należy użyć kartonu i taśmy klejącej) oraz rękawiczki (białe, w ekstremalnych sytuacjach mogą zostać zastąpione lekarskimi). Niezbędny jest również szeroki repertuar zadziwiających sztuczek, a przede wszystkim zapierająca dech w piersiach urocza asystentka. Do magii należy bowiem podchodzić profesjonalnie. Zwłaszcza gdy ma się dziesięć lat i marzy o karierze Davida Coperfielda.
Vaclav, wspierany przez dziewięcioletnią Lenę przygotowuje po kryjomu swój pierwszy pokaz. Oprócz wspólnej tajemnicy łączy ich również pochodzenie – szare przedmieścia Nowego Jorku pełne są rodzin rosyjskich imigrantów. Nagłe zniknięcie Leny w przeddzień występu nie ma jednak nic wspólnego z trickiem iluzjonisty – prawdziwa magia zaś rozpocznie się dopiero, kiedy spotkają się ponownie, po wielu latach. Aby ochronić rodzące się między nimi uczucie będą znów musieli zaufać sobie bezgranicznie oraz stawić czoła ponurym sekretom, które skrywa przeszłość.

Jak sięgam pamięcią, nigdy nie czytałem debiutu z tak doskonale zbudowanymi postaciami – każda z nich została w pełni ukształtowana. To niezwykle dopracowana powieść, która od razu wszystkich oczarowała.
Jason Artur, dyrektor wydawniczy oficyny Heinemann

Jeśli jesteś szczęściarzem, powieść Tanner przywoła ulotne wspomnienia o tym, jak to jest być kochanym bezwarunkowo, całkowicie, na zawsze. Jeśli masz trochę mniej szczęścia znajdziesz w tej historii uczucie, jakiego każdy chciałby doświadczyć.
globalbookrights.com

Premiera: 22 luty 2011

__________

ź: http://www.wab.com.pl