Wywiad z Andreą Cremer

Andrea Cremer

to autorka popularnej serii fantasy Cień Nocy. Dziś mamy okazję zaprezentować przeprowadzony z nią wywiad.

X: Tworzenie którego bohatera Cieni Nocy sprawiło Ci największą przyjemność i dlaczego? Który z nich, natomiast był najmniej interesujący?

Andrea: Łał! To niezwykle trudne pytanie, gdyż bardzo kocham wszystkich bohaterów mojej powieści i tworzenie ich było świetne (nawet czarnych charakterów!). Ale muszę powiedzieć, że najlepiej pisało mi się o Masonie z uwagi na jego genialne poczucie humoru. Z kolei najgorszy był Efron Bane, ponieważ jest zwyczajnie mdły.

X: W kolejnych dwóch częściach będziesz kontynuować opowieść z punktu widzenia Calli, czy też dostaniemy nowego narratora?

Andrea: Cała trylogia będzie pisana z punktu widzenia Calli.

X: Czy w którymś momencie myślałaś o negatywnym odbiorze przez czytelników sytuacji, w której Calla zostaje zmuszona do związku z Renem? Albo kiedy Alfa zrobił psikus kobietom?

Andrea: Mam nadzieję, że czytelnicy wiedzą, iż życie Calli jest uporządkowane i że ułożenie jest wszystkim w patriarchalnym systemie w którym żyje bohaterka. Być może to będzie irytować czytelników, gdyż jest kompletnie nie fair wobec głównej bohaterki, to sedno sprawy.

X: Święta są już tuż, tuż. Jakie jest twoje ulubione święto i co jest w nim specjalnego?

Andrea: Moje ulubione święto to Halloween. Kocham kostiumy, a jesień to moja ukochana pora roku. Uważam, że tajemniczość i upiorność tego święta są absolutnie fascynujące.

X: Jestem fanem fan-fików. Byłabyś zaszczycona czy niezadowolona gdybyś znalazła fan-fika do swojej powieści? I czy w ogóle byś go przeczytała?

Andrea: Byłabym zaszczycona. Nie jestem pewna, czy bym to przeczytała, ponieważ wolę nie ograniczać w żaden sposób swoich pomysłów. Bardzo by mnie to kusiło, ale prawdopodobnie zaczekałabym aż do momentu, w którym wszystkie książki zostaną wydane.

X: Czytałem w innym wywiadzie, że twoją ulubioną książką jest Wzgórze Królików (Watership down). Co możesz powiedzieć o tej powieści, aby zachęcić do wyjścia z domu I kupienia jej tych z nas, którzy jeszcze nie czytali dzieła Adamsa?

Andrea: Wzgórze Królików to niesamowita opowieść o przetrwaniu, przyjaźni i nadziei, ale tym co mnie najbardziej w niej zachwyca jest niezwykła mitologia I folklor, które Adams stworzył dla króliczego społeczeństwa. Jego świat jest niezwykle realny i wybitnie oryginalny.

X: Ostatnie pytanie. Mam nadzieję, że sprawi Ci przyjemność. Jestem rok od Ciebie starszy, więc chciałbym wiedzieć, jakie były twoje ulubione zabawki I programy w dzieciństwie?

Andrea: Kochałam Kucyki Ponny, She-Ra – księżniczka mocy, Transformersów, Rainbow Brite i Voltrona – Obrońcę wszechświata.

_______
źródło:
tłum:Ali