The Demon King- Cinda Williams Chima

Wydawnictwo Galeria Książki wykupiło prawo do książki The Demon King od Cinda Williams Chima.

O książce:

„Król Demonów jest niesamowicie wciągający dla każdego czytelnika, nie zależnie od wieku”
Robin Hobb

Czasy są ciężkie w górzystym mieście Fellsmarch. Odmieniony Han Alister zrobi praktycznie wszystko by utrzymać siebie, jego matkę i jego siostrę Mari. Jak na ironię, jedyną wartościową rzeczą ,którą posiada jest coś, czego nie może sprzedać. Odkąd tylko pamięta, nosi grube srebrne mankiety obszyte runami. Oczywiście są zaczarowane – kiedy on rośnie, rosną i one, nigdy nie mógł ich zdjąć.

Pewnego dnia, podczas polowania, Han i jego przyjaciel z Klanu, Dancer złapali trzech młodych czarodziei, rozpalających ogień na świętej górze Hanalei. Po konfrontacji, Han bierze amulet od Micaha Bayara, syna Wielkiego Czarodzieja, by upewnić się, że chłopak więcej go nie użyje. Wkrótce Han poznaje straszną historię amuletu – kiedyś  należał do Króla Demonów – czarodzieja, który w ostatnim tysiącleciu prawie zniszczył świat. Wchodząc do tej gry, Han wie, że Bayar nie spocznie, póki nie odzyska amuletu.

Meanwhile, Raisa ana’Helena, Księżniczka Spadkobierczyni Fells, ma swoje bitwy do stoczenia. Dopiero powróciła na dwór, po trzech latach względnej wolności z rodziną jej ojca w obozie Demonai – podróżowała, polowała i pracowała dla słynnego rynku Clanu. Chociaż po swoich szesnastych imieninach będzie w stanie wziąć ślub, nie cieszy się na handel jej powszechnym poczuciem i umiejętnością nauczania etykiety oraz nudnymi przyjęciami.

Raisa chce być czymś więcej niż ozdobą w złotej klatce. Pragnie być jak Hanalea – legendarna królowa wojowniczka, która zabiła Króla Demonów i ocaliła świat. Niestety wygląda na to, że jej matka ma względem niej inne plany – plany, które zawierają konkurenta do jej ręki, sprzeciwiającego się jej kandydaturze na Królową.

__________
źródło: http://cindachima.blogspot.com