RICHELLE MEAD o swojej nowej serii BLOODLINES

RICHELLE MEAD o swojej nowej serii BLOODLINES

Richelle Mead w końcu ukończyła swą pracę nad Akademią Wampirów. Szósty i ostatni tom książki,  jej popularnej  serii uderzy 7 grudnia 2010 (USA) i już pracuje nad swoim następnym projektem Bloodlines. Rozmawialiśmy z Mead o serii (premiera sierpień 2011)- keith staskiewicz

Czy Bloodlines będzie nawiązywać do Akademii Wampirów?

Jesteśmy nadal w tym samym świecie, o tych samych regułach tyle, że  główni bohaterowie pełnili tam mało znaczące role. Narratorem jest Sydney, człowiek. Jest alchemikiem. Jill, wampir Moroi, również odgrywają  kluczową rolę. Męska główna rola będzie wielką niespodzianką. Mogę tylko powiedzieć, że jest jednym z budzących miłosne zainteresowanie  w Akademii Wampirów.

Gdzie będzie usadowiona historia?

W ludzkim świecie, w liceum zwykłych śmiertelników. Wcześniej byliśmy zamknięci w świecie wampirów, ale teraz nasi bohaterowie grają w ludzkie reguły i próbują się w nie wmieszać. To stawia w zupełnie innym świetle, nowa perspektywa . Szkoła średnia jest w Kalifornii –  jasna i słoneczna, co stanowi duży problem dla wampirów.

Ale gdyby chcieli, mogliby wybrać się na północno- zachodni Pacyfik?

Właśnie tam jestem teraz i  na pewno nie jest  tam jasno i słoneczne. Rozumiem teraz, dlaczego Zmierzch usytuowany był tutaj; to było by dość łatwe dla wampirów.

Jako alchemik, Sydney  dostaje dobre  oceny z chemii?

Aktualnie jest na AP Chemistry. I naprawdę jest znudzona.