Amber – zapowiedzi styczeń

A oto zapowiedzi wydawnictwa Amber na nadchodzący styczeń 2011.

Premiera 27.01.2011
Wołanie z mroku

Marjorie M. Liu

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy zdołam ochronić jedynego mężczyznę, który może mnie uszczęśliwić… lub zniszczyć?

Strażniczka ludzkości z Pocałunku łowcy dla śmiertelnika rzuca na szalę swoją demoniczną moc

Moją skórę okrywają cienie barwy obsydianu – tatuaże obdarzone umysłem, sercem i duszą. W dzień mnie chronią, lecz gdy usłyszą wołanie z mroku, porzucają moje ciało i przybierają swoją prawdziwą postać – postać demonów…

Maxine Kiss to ostatnia tropicielka demonów i ostatnia nadzieja współczesnego świata, któremu zagrażają istoty przybywające z ciemności. Zawsze bez reszty oddawała się walce, lecz odkąd w jej samotność wkroczył niezwykły śmiertelnik, odkryła smak namiętności. Teraz przyjdzie jej zaznać strachu o życie mężczyzny, którego pokochała z całej swojej demonicznej duszy. Żeby go ocalić, Maxine musi zrobić to, co przeraża ją najbardziej: uwolnić swoją potężną mroczną moc…

Premiera 11.01.2010

Andrea Cremer

Cień Nocy

To nie kolejna zwyczajna książka o wilkołakach.

I nie kolejna opowieść o miłości nastolatków.

Cień Nocy jest o dziewczynie, która sama chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja.
I jeszcze jedno… Cień Nocy jest piekielnie seksowny, choć nie ma w nim ani jednej sceny seksu.

Nowa gorąca, mocna seria kipiąca walką, akcją i potężną zakazaną miłością, która ma przeciwstawić się przeznaczeniu

Największy debiut od czasu Zmierzchu!

Tak zapowiadał powieść Andrei Cremer brytyjski wydawca. A wie, co mówi, bo sam wylansował sagę Stephenie Meyer.

Prawa sprzedane do 20 krajów jeszcze przed wydaniem amerykańskim:

Wielka Brytania, Rosja, Hiszpania, Niemcy, Francja, Włochy, Dania, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Węgry, Turcja, Izrael, Brazylia, Ameryka Łacińska, Chiny, Tajlandia, Indonezja, Korea

Wielka książka jesieni!

Tak nazywa Cień Nocy największa amerykańska sieć księgarska Barnes&Noble

Niezależna, silna, piękna srebrnowłosa i złotooka siedemnastolatka nocą przemienia się w Strażniczkę, groźną i dziką…

Calla od zawsze znała swoje przeznaczenie, które wkrótce ma się wypełnić. W osiemnaste urodziny zwiąże się Renem, władczym i seksownym przywódcą innego klanu. Razem z nim będzie walczyć i rządzić. I strzec świętych miejsc dla Opiekunów – potężnych czarowników. Oni są mistrzami i panami życia i śmierci młodych Strażników. I okrutnie karzą za każdy sprzeciw.

Ale Calla łamie prawo swoich panów, ratując pięknego tajemniczego chłopca zaatakowanego przez niedźwiedzia. Wtedy w dziewczynie rodzi się bunt przeciwko przeznaczeniu, tradycji i nakazom świata, w którym żyje. Rozdarta między obowiązkiem i posłuszeństwem a uczuciem – musi wybierać. Wybierając miłość, może stracić wszystko, nawet własne życie.

Czy zakazana miłość warta jest ostatecznego poświęcenia?

Entuzjastyczne recenzje na Amazonie:

Cień Nocy to zupełnie nowy fantastyczny oryginalny i niejednoznaczny świat, który warstwa po warstwie odsłania swoje zaskakujące mroczne tajemnice.

Ta powieść ma niesamowity nastrój i kapitalną akcję. Wciąga i intryguje, nie możesz się oderwać i po prostu musisz się dowiedzieć, co będzie dalej.

Mocna opowieść z mocną bohaterką, pełnokrwistą i namiętną.

Fantastyczna książka, ekscytująca i świeża. W romansie paranormalnym jeszcze nie było takiej bohaterki jak dzika, wojownicza Calla.

Wprost wpadasz w wir niebezpiecznych przygód i czujesz chemię między Callą i dwoma chłopakami.

Eksplozja akcji, emocji, miłości i zagadki! Powieść Andrei Cremer niewiarygodnie uzależnia.

***

L.J. Smith

Premiera  18.01.2011

Tajemny Krąg. Księga 2

Czas buntu . Moc

Ciąg dalszy romantycznej i mrocznej opowieści o szesnastoletniej zakładniczce miłości… zaczarowanej i niebezpiecznej

Dziewczyna naznaczona magicznym darem musi wyrzec się zakazanej miłości albo paść ofiarą własnej mrocznej mocy

Cassie zdobyła szacunek tajemnego zgromadzenia czarownic i przyjaźń należących do niego dziewczyn – najpopularniejszych w szkole. Ale w Kręgu toczy się walka o władzę i Cassie musi zdecydować, po czyjej jest stronie. Rozdarta pomiędzy lojalnością wobec dwóch przywódczyń, musi dokonać ostatecznego wyboru: pomiędzy ocaleniem całego New Salem a niebezpieczną miłością, która może oznaczać zagładę Tajemnego Kręgu…

***

Premiera: 11 styczeń 2011

James Rebecca

Piękna ZŁAlicja

Jej świat runął tej nocy, kiedy zamordowano jej młodszą siostrę. Katherine miała wtedy siedemnaście lat. Miotana wyrzutami sumienia przenosi się do innego miasta. Usiłuje uciec od dręczących ją wspomnień, od rozpaczy rodziców, od nagonki mediów. Chce zatrzeć siebie. Być sama. Niewidzialna. Ale oto w jej życie wdziera się Alicja. Jest piękna i śmiertelnie niebezpieczna. Chce zawładnąć duszą, sercem i umysłem Katherine. Tak jak zawładnęła Robbiem, który zrobi dla niej wszystko, choć oboje wiedzą, jak przerażająco Alicja jest zła. Nie wiedzą tylko dlaczego. Dlaczego Alicja ze zła uczyniła sens życia i dlaczego wybrała Katherine na swoją ofiarę…

Historia Rebecki James jest tak niezwykła jak fabuła jej powieści. Maszynopis odrzuciły wszystkie agencje literackie w Australii i wiele w USA. Dopiero brytyjska agencja Coville&Walsh zwróciła uwagę na tekst nieznanej Australijki, chociaż dostaje ponad sto niezamawianych maszynopisów tygodniowo. „Święcie wierzę – mówi Patrick Walsh – że wielka powieść zawsze znajdzie sposób, by przyciągnąć uwagę.” I właśnie to coś w powieści Rebecki James sprawiło, że jej powieść nie podzieliła losu niezauważonych pereł.

Piękna ZŁAlicja jeszcze przed wydaniem była sensacją światowych rynków wydawniczych i najgorętszym tytułem frankfurckich targów książki w 2009 roku. O prawa do publikacji rozgorzała wojna wśród wydawców na całym świecie. Amerykański wydawca zaproponował 600 tysięcy dolarów za dwie książki autorki (jej druga powieść Cooper Bartholomew Is Dead ukaże się w 2011 roku – prawa sprzedano do 27 krajów). W Niemczech o prawa do Pięknej ZłAlicji walczyło siedmiu wydawców, a w ciągu trzech tygodni od premiery sprzedano 55 tysięcy egzemplarzy.

Sama Rebecca James wciąż nie może uwierzyć w swój sukces. „Początkowo wszystko to było wprost przerażające, teraz to po prostu najcudowniejsza bajka”.

Bajka warta miliony dolarów.

Absolutnie fascynujące.

Cecelia Ahern, autorka P.S. Kocham cię

_______________
źródło: wyd.Amber