Starcrossed od Josephine Angelini

Wydawnictwo Amber zakupiło prawa do nowej serii „The Awakening” Josephine Angelini.

O książce:

Akcja toczy się na wyspie  Nantucket, STARCROSSED opowiada historię młodej kobiety Helen Hamilton, której przeznaczenie zmienia się na zawsze kiedy spotyka Lucasa Delos i próbuje go zabić na oczach całej szkoły średniej. Jest to strasznie „niewygodne”, nie tylko dlatego, że Lucas jest najpiękniejszym chłopakiem na całej wyspie, ale też, dlatego że, Helen jest nieśmiała i przeraźliwie cierpi kiedy ktokolwiek zwraca na nią zbyt dużo uwagi.

Co gorsza, Helen zaczyna podejrzewać, że wariuje. Kiedy jest w pobliżu Lucasa lub członka jego rodziny,  widzi  upiorne zjawy – 3 plączące krwawymi łzami kobiety i odczuwa ciężar intensywnej i irracjonalnej  nienawiści. Wkrótce dowiaduje się, że jej i Luca’sowi jest przeznaczone grać główne role w greckiej tragedii,  że Trzy Losy nalegają  na powtarzanie w kółko tej samej historii.

Podobnie jak jej imienniczce Helenie z Troi, przeznaczone jest zapoczątkowanie wojny przez zakochanych. Ale chociaż Lucas i Helen widzą własne ścieżki – krzyżuje ich przeznaczenie, ogromna moc przyciągania siebie nawzajem. Czy zrezygnują z osobistego szczęścia dla większego dobra, albo czy zaryzykują wszystko, by być razem?

 

źródło: http://www.ksiazkimlodziezowe.fora.pl/ & http://www.goodreads.com