Co czyta młoda zagranica? – listopad 2016

89f376c43900fbb0f021c0847b08dfd5Queen Of Hearts (Królowa Serc)

Najstraszniejsza kobieta z Alicji w nowej, zupełnie ludzkiej odsłonie? Tak, poproszę.

Catherine może i jest jedną z najbardziej pożądanych dziewczyn w Krainie Czarów i ulubienicą jeszcze-kawalera Króla Serc, ale jej zainteresowania znajdują się zupełnie gdzie indziej. Będąc tak utalentowaną cukierniczką, jedynie czego pragnie, to otworzyć sklep ze swoją najlepszą przyjaciółką i zaopatrywać całe Królestwo Serc w pyszne ciasta i babeczki. Jednak według jej matki, taki cel jest wręcz obraźliwy dla kogoś, kto mógłby zostać nową Królową.

.

.

28763485The Sun Is Also A Star (Słońce też jest gwiazdą)

Nie jestem wielką fanką obyczajówek, ale ta zapowiada się nawet przyzwoicie.

Natasha: Jestem dziewczyną, która wierzy w naukę i fakty. Nie przeznaczenie. Nie los. Albo marzenia, które nigdy się nie urzeczywistnią. I zdecydowanie nie jestem dziewczyną, która zakocha się w gościu spotkanym na nowojorskich ulicach. Nie, gdy za dwanaście godzin moja rodzina może zostać z powrotem deportowana na Jamajkę. Zakochanie się w nim nie będzie moją historią.

Daniel: Zawsze byłem dobrym synem, dobrym uczniem, który dorównywał oczekiwaniom rodziców. Nigdy poetą. Albo marzycielem. Ale gdy ją zobaczyłem, zupełnie o tym zapomniałem. Coś w Natashy sprawia, ze myślę, że przeznaczenie może skrywać coś naprawdę niespodziewanego – dla nas obojga.

.

25164304Of Fire & Stars (Z ognia i gwiazd)

Mamy więc motyw bliskiego wschodu, magii i… LGBTQ?

Księżniczka Dennaleia od zawsze wiedziała, co skrywa jej przyszłość – w końcu już w dzieciństwie została zaręczona z księciem Mynarii. Posiada Bliskość ognia – niebezpieczny dar dla przyszłej królowej w kraju, gdzie magia jest zakazana. Co gorsza, musi się nauczyć ujeżdżać budzące grozę wojenne ogiery Mynarii jeszcze przed swoją koronacją – a jej nauczycielem jest osoba, której najbardziej się boi: złośliwa tradycjonalistka Księżniczka Amaranthine, siostra jej narzeczonego. Kiedy szokujące zabójstwo pozostawia królestwo w rozsypce, Mare i Denna niechętnie łączą siły w poszukiwaniu sprawcy. Więc kiedy ta dwójka zaczyna ze sobą pracować, dochodzi do nich, że każda może być kimś innym, niż na początku się wydawało – a ich przyjaźń może się przemienić w coś zupełnie innego.

.

 Scythe (Kosa)28954189

Neal Shusterman to autor, która ma swoje lepsze i gorsze momenty. Miejmy nadzieję, że to jeden z tych lepszych, bo zapowiada się naprawdę interesująco.  

W świecie, gdzie choroby zostały wyeliminowane, jedynym sposobem by umrzeć jest zabicie (,,skoszenie”) przez profesjonalnego kosiarza (,,kosę”). Citra i Rowan są nastolatkami, którzy zostali wybrani jako praktykanci i – pomimo tego, że nie chcą mieć nic wspólnego z tym ,,powołaniem” – muszą się nauczyć, że czasami sztuka zabijania jest koniecznością.

.

.

28954232All In Pieces  (Wszystko w kawałkach)

Z doświadczenia wiem, że im bardziej ponura powieść, tym bardziej Suzanne Young rozwija swój kunszt pisarski.          

,,Problemy z kontrolowaniem złości”  – Tak sklasyfikowali Savannah Sutton po tym, jak wbiła ołówek w dłoń swojego byłego chłopaka za to, że naśmiewał się z jej niepełnosprawnego brata. Dlatego też wysłali ją do poprawczaka, Akademii Brooks.

Dni w Brooks są okropne, ale w domu życie jest o wiele gorsze. Savvy musi się zajmować swoim bratem, odkąd matka opuściła ich kilka lat temu, a ojciec przestał się nimi opiekować z powodu alkoholizmu. Bo co prawda życie z Evanem jest nieustannym wyzwaniem, ale jest to także najważniejsza osoba w jej życiu.

 • Captain

  Wiadomo cos o premierze Heartless u nas? Ciagle czekam na obiecana premiere w listopadzie ale zaczynam mocno wątpić czy wyjdzie w tym roku. Kosa brzmi jak bardzo ciekawa dystopia.

  • Podobno w tym roku nie będzie :( Zapytałam o to Papierowy księżyc na Facebooku i napisali, że u nich 2017 będzie należał do Marissy Meyer. No tak, w końcu to Papierowy księżyc, należało się spodziewać, że przesuną premierę…

   • Dorota

    Wydawnictwo wcześniej zapowiadało, że „Heartless” ukaże się jeszcze w tym roku. A przyszły rok należy do Marissy, bo wydadzą całą serię The Lunar Chronicles w odstępach ok. 3 miesięcznych. Chyba, że wydawnictwo zmieniło plany, a ja o niczym nie słyszałam

    • Papierowy zapowiadał też w tym roku W.Redną Gromyko i jak narazie wyszła tylko pierwsza część, chociaż końcówka tego roku miała do nich należeć. To akurat takie wydawnictwo, że zawsze wywiązuje się z obietnic, ale niestety, jakiś poślizg jak zwykle musi być. :(

     Heartless to oczywiście mój must have ^_^

     • Tak, mają ciągłe poślizgi, mam nadzieję, że faktycznie dotrzymują obietnic, w sumie nie zdążyłam ich jeszcze pod tym względem sprawdzić ;) Ale jak tak patrzę na ich fanpage, to mam wrażenie, że to wydawnictwo to jeden wielki chaos xD

      • Captain

       mi napisali ze bd w styczniu, bo nie wyrobili się z tłumaczeniem

    • Pytałam konkretnie o Heartless i napisali, że nie będzie w listopadzie. Wiem o tej Sadze księżycowej, ale nie wierzę, że zdążą wydać całą w 2017, oni zawsze mają obsuwę. I brakuje konkretnych informacji – gdy ich zapytałam , odpisali, ale chyba powinni o tym poinformować wszystkich.

     • Dorota

      Ale to, że nie będzie w listopadzie, nie wyklucza przecież grudnia, więc cały czas jest możliwość, że będzie w tym roku. Co do The Lunar Chronicles, możemy zakładać, że będę obsuwy, ale na obecną chwilę wydawnictwo o tym nie poinformowało, więc nie możemy od razu zakładać, że nie dadzą rady, chociaż, przyznaję, że jest to prawdopodobne i nie byłabym zdziwiona

      • Moje pytanie: „Wiadomo coś o Heartless Marissy Meyer? Będzie w listopadzie?”. Ich odpowiedź: „Niestety, jeszcze nie. U nas 2017 rok będzie należał do Marissy Meyer ;)”. Według mnie z tego dość jasno wynika, że Heartless też będzie dopiero w 2017, ale oczywiście myśl, co chcesz.
       Jasne, daj im Boże, żeby wydali, ale osobiście nie bardzo w nich wierzę.

       • Dorota

        Tylko nie podałaś odpowiedzi wydawnictwa, napisałaś jedynie, że nie będzie w listopadzie, więc z czego miałam wywnioskować, że miałaś na myśli cały 2016 rok? „Pytałam konkretnie o Heartless i napisali, że nie będzie w listopadzie.” Dlatego napisałam, że skoro nie w listopadzie, to jeszcze jest w tym roku grudzień. Co nie zmienia faktu, że jeszcze wydawnictwo nie pochwaliło się okładką, albo decyzją na temat tytułu, więc bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie nie doczekamy się premiery

        • W pierwszym komentarzu napisałam też: „Podobno w tym roku nie będzie”. Po tym i po „Może nieprecyzyjnie się wyraziłam. Pytałam konkretnie o Heartless i napisali, że nie będzie w listopadzie” odczytałam Twoje kolejne komentarze jako szukanie dziury w całym lub brak wiary w moją umiejętność prawidłowego odczytania wiadomości od wydawnictwa. Prawdopodobnie byłam wcześniej trochę nieprzyjemna, więc przepraszam, nie powinnam. Zwykłe nieporozumienie.

 • Beatas125

  Na Heartless sama czekam,ale na pl wydanie… a tu widzę, ze kurde nie w tym roku… a ja myślałam, że będzie w listopadzie Ach! U nas zawsze musi być opóźnienie, ze hej… no z małymi wyjątkami… Scythe -jestem zainteresowana ze względu na autora Podzielonych (choć jeszcze nie czytałam, to mam w planie), a no i okładka wiadomo, bardzo przyciągnęła mą uwagę;p Of Fire & Stars -to też fajnie brzmi,ale jak ma być te lgbt w sumie jakby to był mały wątek to spoko, ale jak gł. to podziękuje… A fabuła, jak fabula oklepana, ale zawsze może coś ciekawego, mimo wszystko z tego wyjść. The Sun Is Also A Star- co do tej pozycji,to muszę zobaczyć te 1, która jest u nas wydana, a później się zastanowić, czy warto czytać następną. Reszta pozycji mnie nie interesuje.

 • Wystarczy mi nazwisko Suzanne Young a ja już to kupuję :D Czekam z niecierpliwością aż zostane wydana w Polsce (o ile zostanie), a reszta jakoś mnie nie interesuje :/