Oto nowa książka autorki „Niezgodnej”!

Uwaga, uwaga! Koniecznie musicie zaktualizować swoją listę książek do przeczytania! Veronica Roth, autorka bestsellerowej sagi „Niezgodna” w końcu ujawniła tytuł i okładkę (oraz pierwszy rozdział!) swojej najnowszej powieści. Gotowi?

Przed Wami „Carve the Mark!” Książka wejdzie do sprzedaży 17 stycznia przyszłego roku, a co ciekawe, już jest dostępna w przedsprzedaży.

CarveTheMark

Na planecie, gdzie rządzi przemoc i zemsta, w galaktyce, gdzie tylko niektórych spotyka dobry los, każdy rozwija swój własny dar, wyjątkową moc przeznaczoną do kształtowania przyszłości. Wielu odnosi z tego spore korzyści, ale nie Akos i Cyra – ich dary czynią ich podatnymi na kontrolę innych. Czy mogą odzyskać swoje dary, swoje losy i swoje życia, a także przywrócić równowagę sił w tym świecie?

Cyra jest siostrą brutalnego tyrana, który rządzi ludźmi Shotet. Jej obecny dar przynosi ból i moc – i to jest to, co czyni jej brat – używa jej do torturowania swoich wrogów. Ale Cyra jest kimś więcej iż tylko ostrzem w dłoni brata: jest elastyczna, zwinna i szybka – a co najważniejsze, mądrzejsza niż ktokolwiek myśli.

Akos pochodzi z miłującego pokój narodu Thuve, jego lojalność wobec rodziny nie zna granic. Chociaż chroni go jego wyjątkowy dar, któregoś razu Akos i jego brat zostają porwani przez wrogich żołnierzy Shotet. Akos jest zdesperowany, aby utrzymać swojego brata przy życiu – niezależnie od ceny. Kiedy Akos wchodzi do świata Cyry, wrogość pomiędzy ich krajami i rodzinami wydaje się być nie do pokonania. Muszą zdecydować się na wzajemną pomoc, aby przetrwać – inaczej zniszczą siebie nawzajem.

 • Jeleń samotnik

  Nie zainteresował mnie opis, „Niezgodna” średnio mi się podobała, więc po nową serię tej autorki raczej nie sięgnę.

 • Beatas125

  Opis ciekawy, może nie jakiś oryginalny, ale dla mnie jak najbardziej wystarczający, na pewno sięgnę po tą książkę. Poza tym, świetna okładka,niby takie małe coś, a jednak intrygujące;p

 • Troszkę jak „Dotyk Julii” (moc jednej osoby użyta wbrew jej woli do torturowania innych) w międzyplanetarnej wojnie rodów :D

 • Natii.

  Bardzo polubiłam „Niezgodną”. Z niecierpliwością czekam na jej kolejną książkę. :)

 • Obywatel_Śliwka

  „Niezgodna” to był paskudny gniot, a tu mam wrażenie, że opis fabuły skupia jej znaczną część, i jeśli to jest ta lepsza część, to będzie dokładnie tak słaba jak inne jej książki. Ale okładka śliczna.

 • Ania

  Nie powiem żeby Niezgodna była jakąś specjalnie wyjątkową książką. Ani dobra, ani zła. Przeciętna. Zobaczymy co wyjdzie z tego. Opis taki sobie. Nie ma w nim nic niezwykłego.

 • Odwieczna_Śniąca

  Niezgodna była całkiem fajna, jednak styl autorki mocno nijaki. Ja sama sobie nie kupię, ale jeśli będzie od kogo pożyczyć to chętnie przeczytam – może Veronica Roth mnie pozytywnie zaskoczy?

 • Meredith

  Bardzo podoba mi się ta okładka <3 Niezgodną lubię, opis tej pozycji jest całkiem, całkiem :D Z chęcią przeczytam i przekonam się, czy autorka mnie jakoś zaskoczy :D

 • Polubiłam pierwszą część Niezgodnej, ale dalej było o wiele gorzej. Te wszystkie imiona i nazwy sugerują jakąś międzygalaktyczną batalię, a na to za bardzo nie mam ochoty. Nie wiem, zależy jakie będą recenzje, jeśli powieść zachwyci to także przeczytam.