Plany: The Thousandth Floor – Katharine McGee

Wydawnictwo Otwarte nabyło prawa do wydania debiutanckiej powieści Katharine McGee. Amerykańska premiera „The Thousandth Floor” zapowiedziana jest na 30 sierpnia 2016 roku.

Akcja powieści osadzona jest w roku 2118 roku i opowiada o skandalicznym życiu nastolatków żyjących na Manhattanie w 1000-piętrowym wieżowcu. Kiedy młoda kobieta spada z ostatniego piętra, jej śmierć rozpętuje skandal, który w swoje sidła może złapać elitę z najwyższych pięter i robotników z tych najniższych.

źródło: Alloy Entertainment

 • Ania

  Cóż opis niewiele mi mówi. Nie mam pojęcia czego się spodziewać. Może gdy pojawi się coś więcej to wtedy…

 • Hm, ten 1000-piętrowy wieżowiec kojarzy Mi się z „Silosem”, szczególnie, że i tam był podobny podział, jeśli chodzi o warstwy społeczne, a do tego jeszcze ten motyw śmierci. O ile pasuje Mi czytanie o młodzieży (w „Silosie” Mi tego brakowało), to jej „skandaliczne życie” raczej nie zachęca do poznania.

 • Beatas125

  Mało szczegółowy opis,więc poczekam aż będzie wiadomo coś więcej, choć skoro prawa zakupiło wyd. Otwarte to pewnie będzie to ciekawa książka.

 • Obywatel_Śliwka

  Spadając z 1000 piętra to się można znudzić po drodze.
  Raczej nie dla mnie, chociaż zobaczymy, może potem dorzucą jakieś ciekawe informacje o tej książce.

 • Uwielbiam sposób, w jaki reklamuje się Otwarte, ale książki, które ostatnio wydają mają strasznie abstrakcyjne pomysły. Najpierw przeszczep głowy, a teraz kobieta spadająca z ostatniego piętra 1000 piętrowy wieżowiec. Pierwsze może realne w przyszłości, ale dla mnie w tej chwili nie do pojęcia. Drugie z kolei obawiam się, że mogłoby by być całkowicie nierealne, bo ostatnie piętra znajdowałyby się na poziomie około szczytu Mount Everest, gdzie nie da się oddychać samodzielnie.