Plany: Illuminae – Amie Kaufman, Jay Kristoff

Jay Kristoff (Tancerze burzy) i Amie Kaufman (W ramionach gwiazd) być może już niedługo powrócą do polskich księgarń, bowiem Wydawnictwo Otwarte nabyło prawa do wydania ich wspólnej powieści „Illuminae”.

Kady myślała, że najgorszą rzeczą tego ranka będzie zerwanie z Ezrą. Po południu jej planeta została zaatakowana.

Jest rok 2575 i dwie rywalizujące ze sobą korporacje są w stanie wojny o planetę, która jest niczym więcej niż pokrytą lodem plamką na skraju wszechświata. Niestety nikt nie wpadł na to, żeby poinformować o tym żyjących na niej ludzi. Na Kady i Ezrę, którzy ledwo ze sobą rozmawiają, spada ogień wroga, a oni są zmuszeni, żeby wywalczyć sobie drogę na statek ewakuacyjny.

Ale ich problemy dopiero się zaczynają. Wybucha śmiertelna zaraza i doprowadza do przerażających mutacji; flota AI, która powinna ich bronić, może tak właściwie stać się ich wrogiem. Nikt nie wie, co tak naprawdę się dzieje… Kady włamuje się do skomplikowanej sieci danych, aby odkryć prawdę i szybko okazuje się, że tylko jedna osoba jest w stanie jej pomóc: były chłopak, z którym miała już nigdy nie rozmawiać.

źródło: Sanford J. Greenburger Associates, Bologna 2016 Rights List

 • W klimacie „W ramionach gwiazd” :) Nagła ewakuacja, bohaterka zmuszona do współpracy z osobą, której początkowo znieść nie może i… wielka międzygalaktyczna korporacja w tle. Może być ciekawie.
  Ale imię Ezra na zawsze kojarzyć będzie mi się tylko z PLL :D

 • O, fajnie! Miałam nawet czytać po angielsku, ale w takim razie może jednak poczekam.

 • Layken

  Jej ale się cieszę! Widziałam już tę książkę na amerykańskim booktube i tam byli nią zachwyceni, więc ta od razu mnie zainteresowała! A że jeszcze autorką jest Amie Kaufman to mogę sięgać w ciemno! :))

 • Beatas125

  O, to bardzo dobra wiadomość widziałam na zagranicznych stronach, że wiele czytelników chwali sobie tą książkę, zatem na pewno ją przeczytam;p

  • Nikimata

   Otwarte ;)

   • Beatas125

    Ach, kurde jest to podane, przeoczyłam. Dzieki;p

 • Ania

  No no, ciekawe. Nigdy nie przepadałam za powieściami sf, ale opis tej brzmi nieźle. Trochę jak apokaliptyka tylko w kosmosie :) Wojna i wzajemne działanie Kady i Ezry może dać niezłe tło wydarzeń. ;)

 • Obywatel_Śliwka

  Jak maczał w tym palce Jay Kristoff – bierę w ciemno.

 • Captain

  Nie przeczytam żadnej książki w ktorej macza palce Amie Kaufman, W ramionach gwiazd to jedna z najgorszych książek w moim zyciu!

 • Aleksis

  Na pewno kupię :D