Elektryzująca zapowiedź „Szklanego miecza”

Do premiery „Szklanego miecza”, kontynuacji bestsellerowej „Czerwonej królowej” pozostało kilka tygodni. Aby podsycić atmosferę wyczekiwania na kolejną część przygód Mare, amerykański wydawca opublikował nowy, elektryzujący zwiastun książki, który możecie podziwiać powyżej z polskimi napisami.

Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.

Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać?

 • Ania

  Zapowiedzi książek nigdy mnie nie interesowały. Uważam że to trochę za dużo, ale to moje zdanie.
  A co do samej książki to chcę nadrobić jeszcze pierwszą część. Jestem jej trochę ciekawa.

 • Karolaq

  Na razie nie oglądam i nie czytam, bo 1 części jeszcze nie przeczytałam, ale fajnie, że już wydali 2.

 • Bar_Salvatore

  „Ścigana przez okrutnego króla Mavena” jak to brzmi :D
  Muszę przyznać, że na „Szklany miecz” nie czekam z zapartym tchem, ale chętnie go przeczytam, zwłaszcza że Red Queen utrzymała mi się w pamięci – zaskakująco długo. Ten zwiastun nie wydaje się zbyt „elektryzujący”, ale widziałam gorsze :)

 • Karaoli

  Ten zwiastun podoba mi się bardziej od poprzedniego. Muszę wreszcie zdobyć „Czerwoną królową”. :)