Plany: A Darker Shade of Magic – V.E. Schwab

Jedno z polskich wydawnictw zakupiło prawa do wydania najnowszej powieści V.E. Schwab. „A Darker Shade of Magic” rozpoczyna serię o Kellym, który jest jednym z ostatnich Podróżników – rzadkich magów, którzy potrafią odwiedzać równoległy wszechświat.

Szary Londyn jest brudny, nudny i brakuje w nim magii oraz rządzi nim szalony król Georgie. Czerwony Londyn to miejsce, gdzie życie i magia są czczone, a Dynastia Maresh stoi na czele rozkwitającego imperium. Białym Londynem rządzi ten, kto zamordował wcześniejszego władcę. Ludzie walczą, aby kontrolować magię, a magia odpłaca pięknym za nadobne, opróżniając miasto do samych kości. Kiedyś był jeszcze Czarny Londyn – ale nikt już o tym nie mówi.

Oficjalnie rzecz biorąc, Kell jest Czerwonym Podróżnikiem, osobistym ambasadorem i adoptowanym Księciem Czerwonego Londynu. Oficjalnie, odpowiedzialny jest za utrzymywaniem korespondencji pomiędzy rodzinami królewskimi każdego Londynu. Nieoficjalnie zajmuje się przemycaniem tych, którzy są skłonni zapłacić za chociażby krótkie spojrzenie na świat, którego nigdy nie widzieli. To niebezpieczne hobby doprowadza go w końcu do pewnego zagrożenia. Uciekając do Szarego Londynu Kell natrafia na Delilah Bard, słynną złodziejkę z wysokimi aspiracjami. Dziewczyna go okrada, ale ratuje też przed niebezpiecznym wrogiem, zmuszając go tym samym do zabrania jej w podróż do innego świata.

Ale magia robi się coraz bardziej niebezpiczena, zdrada czai się na każdym kroku. Aby uratować światy, Kell i Lila przede wszystkim będą musieli pozostać przy życiu – a to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

 • Nareszcie. Miałem nadzieję, że ktoś wyda powieści tej autorki w Polsce. Opis wydaje się skomplikowany, ale w sumie sensowny. Już mam w planach tę powieść.

 • beatas125

  Kupie na pewno, bo lubię książki, o podróżach w czasie, których jest naprawdę mało… a do tego ejszcze magowie, oby książka była na poziomie;p Poza tym ot ej książce jest już ‚dosyć głośno’ na forach.

 • aggie_c

  Bardzo się cieszę, że książka zostanie wydana. Szczególnie, że zbiera dużo pochwał i wydaje się dobrze dopracowana. Ostatnio wszystko pisane jest na jedno kopyto więc mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

 • Ania

  Okładka nie za fajna, ale za to tytuł wpada w oko.
  magia i podróże, może nie w czasie, ale między wymiarowe też mogą być. Tak więc to połączenie zapowiada się ciekawie. Sam opis Londynów nie specjalnie do mnie trafia, ale może warto dać temu szansę.

 • Czekałam na to!!!!!! Super nie spodziewałam się :D

 • Tumturumtum

  Ooo, ale fajnie to wszystko brzmi! I moja ciekawość już została pobudzona przez wzmiankę o Czarnym Londynie. Zapowiada się naprawdę interesująco, więc już dodaję książkę do moich czytelniczych planów :)

 • ShadowHunters_HG

  Bardzo ciekawy opis. Muszę się wkrótce za tą książką rozejrzeć, ale chyba już ją gdzieś widziałam u amerykańskich booktuberów. Pozdrawiam :*

 • Karolaq

  Całkiem ciekawa pozycja, zwłaszcza podróże w czasie mnie zainteresowały. Ciekawe kiedy wydadzą…

 • agnes

  Opis kojarzy mi się z serią Czas Żniw, trochę dużo informacji w opisie więc trochę się zniechęciłam. Autorki nie znam a i na ten moment nie jestem ciekawa tej pozycji.

 • Bar_Salvatore

  Nareszcie :) Coraz więcej świetnych pozycji wydają, jestem tylko ciekawa kto się zabrał za tą właśnie? Opis jest intrygujący i bardzo oryginalny. Nie jestem pewna czy moje czytelnicze serce wytrzyma tyle Londynów :)

 • Karaoli

  Bardzo się cieszę, że wydadzą to u nas. :D Jakiś czas temu było o tej książce bardzo głośno na zagranicznym booktube i jestem ciekawa, czy mi również się spodoba. :) Niech wydadzą to jak najszybciej.