Zapowiedź: Szamański blues – Aneta Jadowska

Szamański bluesSzamański blues
Aneta Jadowska
Data wydania: 15 stycznia 2016
Wydawca: Fabryka Słów
Gatunek: urban fantasy
Seria: Dora i Witkac #2
Ilość stron: —
Cena okładkowa: —  zł

Witkacy miał nadzieję, że jeśli zaliczy kryzys przed czterdziestką, będzie się on objawiał idiotycznie szybkim samochodem i nieprzyzwoicie ślicznymi kobietami. Zamiast tego rozpleniły się magia, duchy i upiory. A gdy tylko zaczął sobie radzić z tą pokręconą rzeczywistością, kryzys wszedł w fazę drugą. W życiu Witkaca pojawia się kobieta z jego przeszłości, która nieoczekiwanie zniknęła szesnaście lat wcześniej. Cała w czerwieni, z bagażem kłopotów i tajemnic. Nie czas na spacer w deszczu aleją gorzkich wspomnień. Noworodki umierają, duchy się panoszą bardziej niż zwykle i coś złego czai się na Witkaca w ciemności. Nie czuje się on bohaterem, ale los zdaje się tym zupełnie nie przejmować i rzuca nowe wyzwania. Gdyby chociaż w zaświatach czekał kontyngent nieprzyzwoicie ślicznych kobiet, a nie rozwścieczeni i agresywni Przedwieczni…

 • ShadowHunters_HG

  O tej serii nie słyszałam, ale raczej nie ufam polskim autorom, chociaż niektórzy zasłużyli sobie u mnie szacunkiem. I bynajmniej nie był to Prus lub Mickiewicz :) Ale nie uważam, że polska klasyka jest zła, żeby nie było :P Powracając do książki. Pozycja mnie nie interesuje, w dodatku słyszałam, iż to wydawnictwo jest dość słabe, ale raczej się nie wypowiem w tej sprawie, bowiem nie przekonam się zanim nie spróbuję. Może innym razem ;)

 • Karolaq

  Pierwszy raz słyszę o tej serii, ale nie zamierzam się w nią zagłębić. Opis do drugiej słaby i raczej mnie nie zachęcił.

 • Ania

  Nie słyszałam wcześniej o tych książkach. Ciężko mi nawet powiedzieć czy mi się podobają. Czytam opis dwa razy i dalej nie wiem o czym jest. Może to taki dzień A może książka nie dla mnie.

 • Olka1005

  Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce i raczej nie zamierzam po nią sięgnąć. Opis zbytnio mnie nie zainteresował i nie ufam zbytnio polskim autorom. Może kiedyś, jak książka będzie w bibliotece, to po nią sięgnę…

 • barbqrka

  Bardzo lubię książki Anety Jadowskiej i nie mogę się już doczekać tej z perspektywy Witkaca. Przeczytałam całą serie o Dorze i bardzo podobał mi się język i to że mogłam przeczytać coś umiejscowionego w Polsce, to ciekawa odmiana po wszystkich zagranicznych książkach. Po tę też na pewno sięgnę:)

 • Karaoli

  Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale czytałam tu jakiś czas temu opis innej książki tej autorki i w ogóle nie przypadł mi do gustu. Z tą dzieje się to samo. Nie przepadam za polskimi autorami, poza kilkoma wyjątkami, więc oszczędzę sobie tę lekturę.

 • Bar_Salvatore

  Ech… chyba w końcu muszę przeczytać calutką Dorę Wilk (stanęłam na 1/3 tomu nr jeden) skoro Fabryka tak produkuje Jadowską.. Chociaż widzę z wcześniejszych komentarzy że mało osób tutaj ją sobie chwali :)