Jeśli lubisz to spróbuj #14

PROBLEM: Właśnie skończyłeś czytać porywającą książkę i chcesz zabrać się za coś równie emocjonującego, ale nie wiesz na co się zdecydować. A może poszukujesz nowego świata, dzięki któremu będziesz mógł oderwać się od dnia codziennego i przenieść się w otoczenie, które znasz i lubisz.

ROZWIĄZANIE: Nie bój się czytać, ponieważ BookGeek postara się rozwiać twoje niezdecydowanie związane z wyborem nowej lektury. Przedstawiamy ci naszą akcję “Jeśli lubisz to spróbuj!” Co jakiś czas będziemy wybierać kilka popularnych książek (które być może czytałeś), a następnie zarekomendujemy ci pozycję, po którą warto sięgnąć. Zatem do dzieła!

ps14

 • beatas125

  Kolejne zestawienie;p Hmm, z podanych pozycji kompletnie nie kojarzę tylko Deklaracja, mam nadzieje, że jeśli to seria to jest już wydana w całości bądź będzie, a nie że porzucona…
  Imperium ognia oraz Cyrk nocy mam w najbliższych planach czytelniczych i ,co do tych pozycji sądzę, że się nie zawiodę. A za jakiś czas wezmę się za Podzielonych bo z tego co pamiętam nie ma tej serii w Polsce w całości, więc poczekam…
  No i w końcu Malfeto czytałam, fajna lektura, choć uważam, z kompletnie autorce nie udała się gł. bohaterka jako antagonista lubię ją, żal mi jej,ale antagonista to z niej żaden. Co do Córki dymi i ognia po 1 cz. nie byłam jakoś strasznie zadowolona z lektury, ale po 2 tomie było coraz lepiej i w 3cim tomie w cz 1. też poziom się utrzymał, czekam tylko na ost. pod część do ost. tomu.

  • Tumturumtum

   Tak, „Deklaracja” jest wydana do końca. Kolejne tomy to, jeśli się nie mylę, „W sieci” i „Jutro”.

   • beatas125

    Dzięki sama też sprawdziłam, choć w mej bibliotece zapomnieli chyba kupić 3ciego tomu.

    • Tumturumtum

     Cóż, ja bym nad tym za bardzo nie ubolewała. Jak dla mnie najsłabszy tom. Pożyczyłam go od koleżanki i trzymałam jakiś rok, bo w ogóle mnie pierwsze kilkadziesiąt stron nie wciągnęło, a zakończenie przywodziło mi na myśl morał dydaktycznej historyjki dla dzieci, kończącej się słowami: „Dlatego, drogie dzieci, nie rozmawiajcie ze znajomymi”. To znaczy przesłanie ogółem fajne, lecz to jak było podane pozostawia wiele do życzenia, a przynajmniej takie było moje odczucie…

     • ookami

      „Deklaracja” jest o wieeeele słabsza od „Podzielonych” :). To taka ugrzeczniowa wersja „co by było gdyby”, w Podzielonych mamy bardziej brutalny i wstrząsający obraz oparty na tych samych założeniach, zrealizozowany lepiej pod każdym względem. I nie trzeba się bać tego jednego temu porzuconego przez wydawnictwo, bo chociaż czuje się niedosyt po zakończeniu to jest ono w miarę zamknięte i można uznać książkę za skończoną całość ;)

 • Nie podobało mi sie Mroczne piętno ale nie skreślam An Ember in the Ashes. Cyrk nocy to cudo polecam każdemu,

  • ShadowHunters_HG

   Zgadzam się, Cyrk Nocy jest niesamowity

 • heavyfriggo

  Z tego zestawu przeczytałam tylko dwie książki i obie mam na swojej półce – „Córkę dymu i kości” i polecany „Cyrk nocy”. Bardziej urzekła mnie ta pierwsza (zakochałam się w bohaterach i świecie fantastycznym), ale ta druga też ma coś w sobie, choć wątpię, żebym sięgnęła po nią drugi raz :)

 • Tumturumtum

  Czytałam „Córkę dymu i kości”, „Cyrk nocy” i „Deklarację”. 2 pierwsze uwielbiam, ostatnia jest w porządku, ale trzeci tom, a w szczególności zakończenie, wzbudzał politowanie. Ciekawią mnie „Podzieleni”, ale odstrasza mnie brak kolejnych tomów w Polsce, i „Imperium ognia”. „Malfetto” też bym z chęcią przeczytała, ale z tego zestawu najmniej mnie do niej ciągnie, bo czytałam wiele negatywnych opinii o tej książce.

 • Shemmer

  Czytałam ‚Cyrk nocy’ i jestem zakochana w tej magii, unoszącej się znad kart – jeśli ‚Córka…’ jest choć w połowie tak magnetyczna, to zaczynam się cieszyć, że mam ją na półce :)

 • ShadowHunters_HG

  Czytałam tylko Cyrk Nocy, a o Córce dymu i kości słyszałam i jeśli jest ona podobna do Cyrku, to z chęcią ją przeczytam. Reszty nie czytałam, ale jestem zainteresowana Malefetto i Ember in the Ashes. Pozdrawiam ;)

 • Ania

  Córkę dymu i kości czytałam ale nie wszystkie części i raczej nie mam potrzeby ich kończyć.
  Reszty nie czytałam i chyba nie ma tu nic co chciałabym przeczytać. Może kiedyś…

 • Karaoli

  Ani „Malefetto”, ani „Imperium ognia” nie czytałam, ale mam zamiar to zmienić. O „Cyrku Nocy” oraz „Córce dymu i kości” słyszałam i nie jestem do nich przekonana. O „Deklaracji” i „Podzielonych” też coś kiedyś obiło mi się o uszy, ale za nie też na razie nie mam zamiaru się zabierać.

 • Karolaq

  Czytałam jedynie ‚Córkę dymu i kosci’ i przyznaję z czystym sumieniem, że to najlepsza książka fantasy jaką miałam okazję przeczytać. ‚Cyrk nocy’ zapewne jej nie dorówna (mało książek może :)), ale zobaczę co to takiego, bo tytuł i okładka bardzo mnie zainteresowały.