Zapowiedź: Wieczna więź – Brodi Ashton

podwiecznosc 2Wieczna więź
Brodi Ashton
Data wydania: 25 listopada 2015
Wydawca: Papierowy Księżyc
Gatunek: mitologia, young adult
Seria: Podwieczność #2
Ilość stron: 400
Cena okładkowa: — zł

„Wieczna więź” to drugi tom niezwykle pięknej i romantycznej trylogii o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartej na motywach zaczerpniętych z mitologii.

Trylogia „Podwieczność” jest rekomendowana przez najpopularniejsze autorki powieści dla młodzieży, takie jak Becca Fitzpatrick czy Ally Condie i idealnie trafi w upodobania tych czytelników, którzy szukają niezapomnianej i pełnej emocji historii o miłości, która przekracza granice tego świata.

„Wieczna więź” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń zawartych w powieści „Podwieczność” – pierwszym tomie tej serii.

Nikki Beckett mogła jedynie patrzeć, jak jej chłopak, Jack, poświęca się, by uratować jej życie, na wieczność zajmując jej miejsce w Tunelach Podwieczności. Ten dług powinien być jej. Teraz żyje pożyczonym życiem i nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z poczuciem winy. A każdej nocy Jack pojawia się w jej snach – zagubiony, zdezorientowany i coraz słabszy. Nieważne jak bardzo sięga po jego dłoń, nigdy jej nie znajduje.

Zdesperowana, by znaleźć odpowiedzi, Nikki zwraca się do Cole’a – nieśmiertelnego, który chce uczynić ją swoją królową…i który jest ostatnią osobą skłonną jej pomóc. Nikki jednak porusza jego serce i Cole zgadza się jej pomóc w jedyny sposób, w jaki może: osobiście zabierając ją do Podwieczności.

Nikki, Cole i Max, członek zespołu Cole’a, schodzą do Podwieczności jedynie po to, by przekonać się, że ich podróż będzie o wiele trudniejsza niż oczekiwali… i śmiertelnie groźna. Od Jeziora Krwi i Winy po zwodnicze sztuczki Syren i niepokonane mury ognia i skał, cała trójka znajdzie niejeden powód, by poddać się i zawrócić. Jednak Nikki przysięgła, że nie spocznie, póki nie uratuje Jacka. Nawet, jeśli oznacza to poświęcenie z jej własnej strony.

„Fascynująca i pełna napięcia, „Podwieczność” jest czystą, niepohamowaną przygodą.”
Becca Fitzpatrick, autorka bestselleru „Szeptem”

 • Ania

  Pierwszą cześć kojarzę, ale nie czytałam jej jeszcze. Druga zapowiada się bardzo ciekawie. Podobają mi się te trudy mitologicznych otchłani, które muszą przebyć bohaterowie, by uratować przyjaciela. Zawsze lubiłam czytać książki w tym stylu. Jestem coraz bardzie przekonana.

 • beatas125

  No wreszcie, bo rety ile można czekać na wydanie 2 tomu, pewnie na wydanie 3ciego poczekamy kolejne 3+ lat;/ Niemniej bardzo się ciesze, że seria będzie kontynowana, wszak mamy tu ciekawy motyw mitologiczny wplątany w fabułe, nie za wiele jest tego typu, ciekawych książek.

 • Olka1005

  Już dawno chciałam sięgnąć po „Podwieczność”, ale powstrzymywała mnie myśl, że nie ma żadnych wieści o kolejnych tomach serii. Teraz ze spokojem mogę sięgnąć po pierwszy tom i mam nadzieję, że się na nim nie zawiodę :*

 • ShadowHunters_HG

  Jakoś nie przekonała mnie ani ta książka, ani jej pierwsza część. W sumie nie wiem dlaczego, ale jakoś mnie zraziła do siebie. Okładka w porządku, ale bez wiwatów.

 • Karolaq

  Nie kojarzę pierwszej części i myślę, że jej istnienie jakoś nie odmieniło mojego życia. Opis ani do pierwszej części, ani do drugiej nie jest zbyt intrygujący, mogę powiedzieć, że nawet męczący. Klimaty raczej nienajlepsze ;/

 • agnes

  Pierwsza cześć mnie zauroczyła bo nie spodziewałam się aż tak dobrej i ciekawej historii a że trochę czasu od jej wydania minęło to zapomniałam o niej bo jakoś długo nie było wieści o jej kontynuacji. Cieszę się, że drugi tom jednak już niedługo się pojawi bo zapowiada się równie dobrze no i bardzo jestem ciekawa jak ta Podwieczność będzie wyglądać. ;)

 • Karaoli

  Nie słyszałam o pierwszej części, ale po zapoznaniu się z jej opisem chciałabym ją przeczytać. Teraz, skoro wychodzi drugi tom, mam motywację. :)

 • Niestety to jest jedna z tych serii w której wolę „tego drugiego” czy bardziej „tego złego” chłopaka, Cole’a, który nie ma szans. Jedynymi seriami w których wybiera „tego drugiego” to Zamieniona i Dotyk Julii.
  1cz czytało się przyjemnie ale nie będę tej serii kontynuować.

  • Bar_Salvatore

   Witam w klubie :( I nawet nie chodzi tu o klasyczny syndrom bad boya, ale o to że większość „tych złych” to wielowymiarowe, barwne, intrygujące postaci które przecież takie nikczemne do końca nie są..

 • Bookoholic25

  W ogóle nie slyszłam o tej trylogii i opis zbytnio mnie nie zachęca. Okładka oprócz tego, że w ładnym kolorze to bez szału.

 • Bar_Salvatore

  Byłam bardzo napalona :P na pierwszy tom, ale jakoś średnio mi się spodobał, z winy rzecz jasna Jacusia (bleh, zniszczył mi całą książkę i zapewne całą trylogię). Jeśli będę mieć możliwość, to przeczytam drugi tom mimo, że wiem jak skończy się trylogia, czego autorce nie wybaczę. Ale d nie urywa :)