Jeśli lubisz to spróbuj #13

PROBLEM: Właśnie skończyłeś czytać porywającą książkę i chcesz zabrać się za coś równie emocjonującego, ale nie wiesz na co się zdecydować. A może poszukujesz nowego świata, dzięki któremu będziesz mógł oderwać się od dnia codziennego i przenieść się w otoczenie, które znasz i lubisz.

ROZWIĄZANIE: Nie bój się czytać, ponieważ BookGeek postara się rozwiać twoje niezdecydowanie związane z wyborem nowej lektury. Przedstawiamy ci naszą akcję “Jeśli lubisz to spróbuj!” Co jakiś czas będziemy wybierać kilka popularnych książek (które być może czytałeś), a następnie zarekomendujemy ci pozycję, po którą warto sięgnąć. Zatem do dzieła!

ps13

 • Ania

  Nie czytałam żadnej z tych książek. Od jakiegoś czasu poluję na Piękną katastrofę. Co do reszty nie zastanawiałam się nad nimi. Może Co jeśli…

  • ShadowHunters_HG

   Też nic stąd nie czytałam! Pjona ;)

 • Tumturumtum

  Przeczytałam jedynie „Przez burze ognia”. Książka podobała mi się, więc z chęcią sięgnę po „Krwawy szlak”. Oprócz tego interesują mnie książki z drugiego rzędu.

 • ShadowHunters_HG

  Nie czytałam niczego stąd :/ Aż głupio się przyznać, ale no cóż…. Mam zamiar przeczytać powieść „Kochani, dlaczego się poddaliscie?” oraz książkę Meg Woltizer. Reszta mnie nie interesuje :/ Trudno ;)

 • agnes

  Tylko środka nie czytałam, i obie są w bibliotece wiec jak nie będzie co czytać może się za nie wybiorę. To „Pod kloszem” zwłaszcza mnie ciekawiło bo pojawiła się książka i nie wiedziałam czy warto po nią sięgnąć, teraz przynajmniej wiem o czym mniej więcej jest. Co do pozostałych to „Krwawy szlak” bardziej polecam od „Przez burze ognia” a co do 1 rzędu to trudny wybór bo obie mi się podobały.

 • beatas125

  Z podanych wyżej pozycji skusze się chyba tylko na Piękną katastrofę, 3ci rząd czytałam i bynajmniej zawiedziona nie byłam są to ciekawe dwie trylogie.

 • Nie polubiłam „Co, jeśli…”, ale z nadzieją sięgnęłam po „Piękną katastrofę” – na nadziejach się skończyło. Żegnaj, NA!
  „Przez burze ognia” i resztę tej serii dosłownie pochłonęłam, uwielbiam i jeszcze niej wrócę, a „Krwawy szlak” przez połowę książki był nudny, bo dopiero po pojawieniu się pewnego bohatera coś ożyło i mogłam się wciągnąć. Druga część okazała się całkowitym niewypałem, więc ostatni tom czeka i czeka, oj, chyba sobie jeszcze poczeka…
  Resztą powieści nie zawracam sobie głowy.

  • beatas125

   A czytałaś „Morze spokoju”? Ja też nie przepadam za NA, ale to akuat było ciekawe tak samo ‚Tak blisko…” i teraz czytam Maybe someday i też jest śweitne, takie że się wyrażę perełki z na;p

   • Raczej nie wyrobiłam sobie opinii o NA na podstawie 2 książek, prawda? ;3 Czytałam „Morze spokoju” i „Tak blisko…” – jeżeli były to dla Ciebie ciekawe książki, to OK, Ja uważam inaczej. ^^ Dzięki za, hm, chęć „nawrócenia” Mnie. :P

 • Karaoli

  Nie czytałam żadnej z tych książek, ale chciałabym przeczytać „Kochani, dlaczego się poddaliście?” oraz „Przez burze ognia”. Książki z pierwszego rzędu to NA, a ja za tym gatunkiem nie przepadam.

 • Jeśli Lubisz
  Tryglogię Grisza L. Bardugo-> spróbuj-> Nieśmiertelny C.M. Valente

  • zooma96

   „Nadciąga burza” Robin Bridges też może spodobać się fanom „Trylogii Grisza”. „Nieśmiertelny” Valente jest specyficzną (ale też piękną) książką i wymagającą, więc nie wiem, czy porównywanie jej do „Griszy” jest odpowiednie. To jest inny poziom, powieść skierowana do dorosłego czytelnika, nie do młodzieży. Jednak „Nieśmiertelny” oczywiście wart jest przeczytania i nawet osoby, które nie są bardzo zainteresowanie rosyjską kulturą, zapewne zachwycą się dziełem Valente :)

   • Nie uważam że Nieśmiertelny skierowany jest tylko do dorosłego czytelnika, 16+ spokojnie mogą po niego sięgnąć. Poza tym nie porównywałam książek a jedynie chciałam polecić. Na zagranicznych stronach szał na Griszę wyciągnąl Nieśmietelnego z cienia, fanki mrocznego romansu [fanki Darklinga] i rosyjkich klimatów Griszy automatycznie zabrały się za Nieśmietelnego i dzięki temu ja sama zdecydowałam się tą książkę przeczytać. U nas wciąż jest nieznany i nieruszany. To jest inny poziom, ale własnie o to chodzi żeby polecić ksiązkę jeszcze lepszą.

 • Karolaq

  Czytałam Przez burze ognia i Kochani, dlaczego się podaliście i bardzo się na nich zawiodłam, bo miały bardzo dobre opinie, a jak je z wielkim trudem wreszcie skończyłam, to byłam w takim stopniu rozczarowana, że opiniami innych to już się raczej kierować na ślepo nie będę.

 • jasmine shanti

  Z zestawienia czytałam jedynie Przez burze ognia, które bardzo przypadły mi do gustu. W planach mam Kochani, dlaczego się poddaliście, Co, jeśli, Piękną Katastrofę i Krwawy Szlak.

 • xuzia

  Za wszystkie książki mam zamiar się zabrać, ale niestety dotychczas się nie udało… Tak mało czasu, tak dużo książek!

 • Bar_Salvatore

  Co jeśli.. ciągle planuję, podczas gdy Katastrofa to już drugi raz przeczytana :)
  Przez burze ognia i Krwawy szlak teoretycznie nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale obie czytałam z dużą przyjemnością. A na dłuższą metę PBO jako trylogii nie dokończyłam lecz z pewnością ma tysiąc razy lepsze zakończenie.. A środkowe pozycje mnie nie interesują..