Powstanie czwarta książka z cyklu „Czerwona królowa”

Victoria Aveyard, autorka „Czerwonej królowej” podpisała umowę z HarperCollins, która dotyczy jej dwóch kolejnych książek. 

Drugi tom „Czerwonej królowej”, czyli „Glass Sword” ma się pojawić w lutym przyszłego roku, a tom trzeci  w 2017. Jednak celem uzupełnienia pewnych luk, autorka napisała również dwie mini-powieści, „Queen Song” oraz „Steel Scars”, które zostaną wypuszczone odpowiednio we wrześniu i w styczniu.

Pierwszą książką, o której mowa jest czwarta część „Czerwonej królowej” zapowiedziana na rok 2018. Pierwotnie cykl miał być trylogią i możemy zakładać, że niedawne nabycie praw do ekranizacji przez Universal Pictures, skłoniło autorkę do kontynuowania pisania.

 • takie umowy z autorkami przekładają się na jakość książek, rozwlekanie fabuły, niepotrzbne dramaty itp Teraz na pewno nie będę kontynuować tej serii.

  • ShadowHunters_HG

   Masz rację (niestety) T_T

 • ShadowHunters_HG

  2019? Wut?! Ja tego po prostu nie rozumiem! JAK MOŻNA TO ZROBIĆ CZYTELNIKOM? 4 LATA? Popadnę w głęboką depresje :(
  PS. Przepraszam za Caps Locka jeśli kogoś to uraziło :)

  • Annie

   Spokojnie, w artykule pomylono daty – tomy mają ukazywać się rok po roku, w 2016 drugi tom, w 2017 – trzeci, a nowo zapowiedziany czwarty – w 2018.

   • ShadowHunters_HG

    No chociaż coś. Dziękuję <3

 • Annie

  Przyda się małe sprostowanie:
  1) „Queen Song” i „Steel Scars” to nowelki, nie powieści – mają po około 100 stron i samodzielnie mają być dostępne tylko jako ebooki, chociaż ma wyjść ich zbiorcze wydanie w formie papierowej – „Cruel Crown”. Te nowelki to nic nowego, były częścią poprzedniej umowy autorki.
  2) Czwarta część „Czerwonej Królowej” ma wyjść w 2018 roku, a nie 2019.
  3) Pisarka podpisała umowę na dwie książki, jedna to wspomniana 4 część „Czerwonej Królowej”, ale o drugiej na razie nic nie wiadomo, to może być coś zupełnie nie związanego z tym cyklem (i to ta książka jest zaplanowana na 2019)
  Żródło: http://www.hollywoodreporter.com/bookmark/red-queen-author-victoria-aveyard-823351?utm_source=twitter
  Powyższy artykuł sama Victoria Aveyard linkowała na swojej stronie, więc jest 100% wiarygodny.

  • ShadowHunters_HG

   To dobrze że nowelki wydadzą też w wersji papierowej. Dziękuję za pomoc :**

  • Kerach

   Informacje czerpaliśmy z tego artykułu :)

 • Ania

  Nie czytałam poprzednich książek. W ogóle o nich wcześniej nie myślałam, ale z pojawieniem się tego artykułu postanowiłam sobie przybliżyć opis fabuły i może by mnie to zainteresowała. Wypożyczę i zobaczę.

 • Karaoli

  Nie czytałam nawet pierwszej części, a tu już pojawiają się informacje o czwartej. :p Trochę się boję, że ta czwarta część będzie już pisana na siłę i dla pieniędzy. Ale może się mylę. :) Na razie muszę przeczytać „Czerwoną królową”.

 • Bookoholic25

  Moim zdaniem autorka pisze to wyłącznie dla pieniędzy. Obawiam się, że czwarta część będzie strasznie naciągana, nawet jeśli będzie to trochę inna historia. Teraz pozostało tylko czekać ,żeby przekonać się na własnej skórze. :)

  • ShadowHunters_HG

   No właśnie, chyba nie przeczytam tej czwartej.

  • beatas125

   Niestety też się tego obawiam, zresztą jej książka nie za bardzo się według mnie wybija jakoś pozaa standardy normlanego young adult w ersji paranormal/fantasy…
   Niemniej miło się czytało tą 1 cz.

   • ShadowHunters_HG

    Mnie również.

 • Olka1005

  Nie czytałam „Czerwonej królowej” ze względu na bardzo mieszane opinie. Moja koleżanka niedawno kupiła sobie tę książkę i jeśli jej się spodoba, to może i ja po nią sięgnę…

 • beatas125

  Średnio lubie tą serie to nie Szklany tron, nie wiem jak autorka da radę rozwinąć sensownie tą całą historię, no cóz zobaczymy… mam nadzieje, że to nie tani chwyt na kase, tylko, ze coś jednak z tego będzie… A nie seria ciągnięta na siłę…

 • Karolaq

  Nie czytałam jeszcze Czerwonej Królowej i miałam to zrobić, ale teraz skoro ma byc czwarta częśc chyba spasuje. Nie lubię długich serii, na których kolejne tomy trzeba czekać baaaaaardzo długo, więc raczej zrezygnuję z zakupu i poczekam, może trafi mi kiedyś w ręce.

 • agnes

  „Czerwona królową ” jakoś ciężko mi się czytało, ale dobrnęłam do końca bo jednak była ona ciekawa ale niektore opisy i wypowiedzi dobijały mnie swoja długością. A co do tej informacji to o tego czasu zapomnę co się działo w poprzednich tomach jeśli tak ta seria będzie wydawana bo do tego też dochodzi termin wydania po polsku…. . ;)

 • jasmine shanti

  Ha ha, a niech tworzy i wydaje – może uda mi się do 2018 przeczytać choć pierwszą część ;)

 • Zosia Zygier

  Przeczytałam i pierwszą i drugą część. Pierwsza mnie mocno nie wciągnęła, choć były momenty dużego szoku. Drugą częścią jestem zauroczona. Początek taki sobie, ale mniej więcej od połowy akcja się rozkręca, a koniec dla mnie był traumatyczny. Miałam ogromnego kaca książkowego po drugiej części i nie mogę się doczekać trzeciej części, by dowiedzieć się co dalej. Ogólnie seria jakoś bardzo mocno nie zachwyca, lecz niektóre wątki które są naprawdę dobre. Z tego co przeczytałam w komentarzach to spora cześć nie przeczytała książki, a wypowiada się jakby była ekspertem. To, czy czwarta część okaże się naciągana, dowiemy się po przeczytaniu trzeciej, zobaczymy jak autorka dalej poprowadzi wątki. Zniesmaczyło mnie to ile ludzi nie czyta książek, a potem pisze o nich, że są naciągane, napisane dla pieniędzy, pod publikę. Czytałam książki napisane przez pisarki pasjonatki, które nie potrafiły oprawić swojego pomysłu w najpiękniejszą ramkę. I co z tego, że pisały dla pasji, a nie dla pieniędzy, książka okazała się niewypałem. Musisz spróbować, żeby wiedzieć czy ci smakuje…

  Tak na koniec, czy każda książka typu Young Adult Sci-Fi musi być ekranizowana!? Patrząc po Niezgodnej i Więźniu Labiryntu to raczej adaptowana…

 • oLIWIA

  Nie dało się skończyć na trzeciej? Nie, bo kasa się musi zgadzać…